Hendek Vadi Emlak
Her yıl geleneksel olarak yapılan Dikmen köyü yayla şenliği 30 Haziran- 01 Temmuz tarihlerinde gerçekleşti. Hendek Belediyesi´nin katkılarıyla bu yıl 104’ üncüsü gerçekleşen Dikmen Yayla Şenliği’ne, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, il genel meclis üyeleri de katıldı.

Hendek Belediyesinin katkılarıyla, Dikmen Köyü Muhtarlığının organizasyonu ile hazırlanan ve bu yıl 104.sü yapılan yayla şenliğine çevre il ve ilçelerden yoğun katılım oldu. Dikmen Köyü Muhtarı Cemal Aydın´ın ev sahipliği yaptığı şenliğe,  Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İl Genel Meclis Üyeleri de katıldı.Vali Büyük ve yanındaki heyet, horonlarla karşılandı.

Protokol yaylada

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, yaylacıları birlik ve beraberliklerinden dolayı kutlayıp  tebrik etti.
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci´de yıllardır yapılan yayla şenliğine Hendek Belediyesi olarak destek verdiklerini belirterek, Hendek´teki kültürel renkliliğin örnek olmasını diledi.

Vali Büyük ve beraberindekiler yayla dönüşü tarladan dağ çileği yediler.

Geç saatlere kadar horon

Dikmen Yayla şenligine İsmail Güler, Serdar Sarı, Elifce, Çayan Hüseyin Aydın, Hasan Ali Kel’in yanı sıra misafir sanatçılar Ağasarlı Zehra, Osman Sağlam, Müzeyyen Yıldız, İsmet Gönülaçar, Yamaç, Atilla İlerin, Ümit Kazın da misafir sanatçı olarak vatandaşları coşturdular. Davul zurna Ekibinin de katıldığı şenliğin sunuculuğunu Erol Yanık yaptı.

Şenlikte yerel sanatçılar kemençe eşliğinde söyledikleri şarkılarla sabah saatlerinden gece geç saatlere kadar vatandaşlara horon tepmenin keyfini yaşattılar.