Hendek Vadi Emlak
Hendek Dikmen Köyü Organik Bal bölgesi üretim merkezi olmasının ardından Arı Yetiştiricileri  Birliğinden  8 vatandaşa 50’şer adet Arı kovanı verildi.

Vali Mustafa Büyük,Belediye Başkanı Ali İnci,Kaymakam Mustafa Ayhan ,Arı Yetiştiricileri  Birliği Başkanı Mustafa Ör ve beraberindekiler Dikmen Köyünde Arıcılar ile bir araya geldi.

Arı Yetiştiricileri Birliği Organik Bal üretimi ile ilgili bilgilendirme toplantısına Vali Mustafa Büyük,Kaymakam Mustafa Ayhan,Garnizon Komutanı Üsteğmen Hasan Dağcı,Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Kılıç,Belediye Başkanı Ali İnci,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,İl Genel Meclis Üyeleri  ve arı yetiştiricileri katıldı.

Organik Bal Üretiminin yaygınlaştırılması ve kontrolü projesi kapsamında Dikmen ve Aksu köylerinde 8 Arı yetiştirici üyeye 400 adet Organik kovan ve 160 kg Organik petek dağıtımı gerçekleştirildi.Ayrıca üyelere Bal süzme makinesi ve bal dinlendirme kazanı da dağıtıldı.

Dikmen Köyünün Organik Bal Üretim bölgesi olmasının ardından Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Vali Mustafa Büyük ve beraberindekilere  konu ile ilgili bilgiler verdi.

Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör bilgilendirme toplantısında şu bilgileri verdi. Ör “ Teknik arıcı olması nedeni ile arazi çalışmaları ve Türkiye’de arıcılık ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmemiz sonucu,Sakarya yerli ırkının artırılması tekniği ile dünyada ve Ülkemizde bir ilki başardık.2012 yılı içinde yürütmeye devam ettiğimiz proje ile hem ana arı memesi aşılama tekniği ,hem de yerli ırkın artırılması çalışması ile ilimiz ve ülkemiz arıcılığına fayda sağlayacaktır.Valimiz ve beraberindekilere katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı ve sohbetin ardından Vali Mustafa Büyük,Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör’e başarılarından dolayı plaket takdim etti.

Dikmen Köyü Organik Bal üretim bölgesi olmasının ardından Aksu Köyünden iki,Dikmen Köyünden 6 vatandaş Osman Nuri İdacı,Ali Kara,Cavit Görme,Nihat Acevit,Metin Pala, Ali Polçumcu, Orhan Ör,Nevin Ör’e 50’şer adet Organik Kovan ve Organik Petek teslimi yapıldı.

Arı Yetiştiricisi üyeler Vali Mustafa Büyük ve Arı yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör’e katkılarından dolayı çok teşekkür ettiler.