DEVA Partisi İlçe Başkanı Fatih Güdü yaptığı açıklamada "Sayın başkanımızın yatırım amacı ile Afrika ülkesine ziyarete gittiğini duydum. Öncelikle söz yatırımdan açılmış iken, toplu konut projesi tamam mı, devam mı?

Hendek Belediyesi’nin kamuoyuna duyurduğu 160 bin TL’ye 600 konutluk “Sosyal Toplu Konut Projesi” müjdesinin ardından vatandaşlardan müracaat adı altında toplanan binlerce liranın akıbeti belirsizliğini korurken, 2020 yılı Mayıs ayında başlanılacağı  sözü verilen projenin üstündeki sis perdesi kaldırılmalıdır.

   Babaoğlu; ” Biz sosyal konut yapacağız. Çalışıp bir türlü ev alamayan, vatandaşlarımıza kira öder konut satacağız. Biz kimseye rakip olmuyoruz, derdimiz para kazanmak değil. Kriterlerimiz olacak. Yakında açıklayacağız” denmişti.

  Hendek Belediyesi tarafından açıklanan müjde projenin ön ödemelerinin 2020 Nisan ayı sonuna kadar uzatıldığı, konutlara 2020 Mayıs ayında başlanacağı söylenmişti. 

   Aradan 9 ay zaman geçmesine rağmen hiç bir yetkili bu konunun akıbeti hakkında bir açıklama yapmadı. Projenin durumu ile alakalı diğer bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da ilçemiz sakinlerinin bilgilendirilmesi gerektiğini düşünmekteyim" dedi