Hendek Vadi Emlak

İddia sahibi Hendek Dikmen Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Kıt yaptığı açıklamada  “  24 Ocak 2014 Cumartesi akşamı Hendek Bayraktepe Tesisleri Otoparkında düzenlenen Asker eğlencemize katılan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci bir konuşma yaparak aramızdan ayrılmak üzere yola çıkarken bir bayan hemşerimizin “Kar dolayısı ile kapalı yollarımız var” diyerek tepki göstermesi üzerine Belediye Başkanımız Ali İnci Muhtarımıza dönerek, “ Böyle yapılırsa Köyünüze hizmet vermem, bak neler söylüyorlar”  dedi.

Bunun üzerine bizler “Başkanım, bir kişi söyledi diye bu şekilde tepki gösterilmez” dedik. Sonrasında Belediye Başkanımız sinirlenerek, hem Köylümüz hem de bir Haber sitesi editörü olan Kadir Kazın’a yaptığı bir haberden dolayı ağıza alınmayacak sözler sarf ederek, “Bir de yolları haber yapıyor” dedi.

Ben de şahsım olarak “Siz bir Belediye Başkanısınız, burada ne kendime, ne de hemşerilerime hakaret ettirmem”, “Bir Belediye Başkanına bu tür küfürler yakışıyor mu? Belediye Başkanı söylediklerine dikkat etmeli” dediğimde tekrar şahsıma karşı hakaret ettikten sonra el kol hareketleri yaparak oradan hızlı bir şekilde ayrıldı.

Konu ile alakalı olarak tepkisini dile getiren Dernek Başkanı Kıt, “bir Belediye Başkanına bu tür sözler yakışmıyor, şahsımdan ve köylümden özür dilemesi gerekir” diye konuştu.

Kıt, olay anında Dikmen Muhtarı Menderes Ayvaz’ın da orada olduğunu ve hiçbir müdahalede bulunmadığını dile getirerek, olay anında yanımızda bazı hemşerilerimizde vardı, olaya bizzat şahitler. Yalansa, çıksın yalan desin. Bize sahip çıkması gerekenler, bizleri bu şekilde mi savunacaklar diyerek Dikmen Muhtarı Menderes Ayvaz ‘a da tepkisini dile getirdi.

Eşi ve Kızı AK Partiden istifa etti

Yaşananların ardından Dernek Başkanı Muhammet Kıt’ın Eşi ve Kızı’nın da olaya tepki göstererek, İstanbul Ak Parti Sancaktepe İlçe Teşkilatında bulunan üyeliklerinden İstifa etmek için Ak Parti Hendek İlçe Teşkilatına istifa dilekçesi sundukları ve Dilekçelerine gerekçe olarak "Hendek Belediye Başkanı Ali İnci tarafından yapılan hakaretler” olarak yazdıkları gelen bilgiler arasında.