Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Atikehanım İlköğretim Okulu’nun çatısı geçen cuma yaşanan fırtınada esen sert  rüzgar sonrası uçtu. Kullanılmaz hale gelen çatının üzerine yağmur yağınca sınıflara su akmaya başladı.

 

Uçan çatı yapılmadı

Hendek Atikehanım İlköğretim Okulu’nun çatısının uçmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ın tadilat ve onarım yapan firma yetkililerini aramasının üzerine çatı onarımı başladı. Çalışmaların bir gün sonrası firma yetkilileri çatıyı kapatmadan üstüne örtülecek kiremitleri bırakıp çalışmayı durdurdu. Çatının açık olması nedeniyle yağan yağmur öğrencilerin ders gördüğü sınıflara su akmasına neden oldu. Su damlayan sınıflarda öğrenciler ders yapmak zorun kaldı. Yaşanan duruma öğrenci velileri de tepki gösterdi.

 

Veler tepki gösterdi

Yerel Yönetimlerin duyarsız davrandığını dile getiren Atikehanım Okul Aile Birliği Başkanı Abidin Kılıç “Okulumuzun çatısı 3 gün önce çıkan rüzgar sonrası uçtu. Firma yetkilileri bir gün sonra okulumuza gelerek çalışmaları başlattı. Ancak aynı firma yetkilileri çatının kapanmasında kullanılacak kiremitleri okula bıraktı ve çalışmalar durdu. Kış ayı olması nedeniyle açık kalan çatımızdan su akmaya başladı ve Öğrencilerimiz yağmur suyunun aktığı sınıflarda ders yapmak zorun kaldı. Çatının bir an önce bitirilmesi ve okulumuz çatısının kapanması ile birlikte öğrencilerimizin rahat bir ortamda eğitimlerini almasını istiyoruz.” dedi.