Olay, Hendek Hamitli Mahallesi’nde bulunan bir dinlenme tesisinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre E.K. ve E.T. isimli iki arkadaş yol üzerinde bulunan dinlenme tesisine gelerek mola verdi. Bir süre burada bir bank üzerinde oturarak dinlenen arkadaşlar daha sonra araçlarına binerek Amasya’ya gitmek için yola çıktı.

İki arkadaş yaklaşık 150 kilometre ilerde bir petrol istasyonunda ihtiyaç molası verdikleri esnada E.K. cüzdanını düşürdüğünü fark ederek araçlarına binip tekrar dinlenme tesisine geri döndü. Dinlenme tesisinde tüm aramalara rağmen cüzdanını bulamayan E.K., Hendek Jandarmasını arayarak cüzdanını çalınmış olabileceği ihbarında bulundu.

 

İhbar üzerine harekete geçen Jandarma Asayiş timleri kısa süre içerisinde olay yerine gelen kamera kayıtlarını inceledi.

Tesisin kamera görüntüsünü incelemesi sonucunda bir şahsın cüzdanı alarak plakası kameralarda tanımlanamayan bir tıra binip tesisten ayrıldığını tespit etti.

 

Jandarma PTS incelemeler sonucunda aracın plakasına ulaşmış, Gürbulak sınır kapısına kadar yol güzergahında ki tüm Jandarma birliklerini olaydan haberdar ederek, tırı takip altına aldırdı.

 

05 Ağustos günü sürücülüğünü İran asıllı A.H.B. isimli şüpheli şahsın yaptığı araç Ağrı ili Doğubayazıt İlçesi Gürbulak Sınır kapısından çıkış yapacağı sırada Gürbulak Jandarma Karakolu Asayiş Timleri tarafından durdurularak şahıs sorgulanmış ve kendi rızası ile içinde 2.115 Euro para olan cüzdanı teslim etti.

İran asıllı A.H.B. isimli şahıs sorgusunun ardından savcılık tarafından serbest bırakılırken, kayıp cüzdan sahibine verilmek üzere savcılık tarafından emanete alındı.