Hendek İnşaat Tadilat
CHP İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu yazılı açıklama yaptı.

Curoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “30 Mart yerel seçimlerine hazırlandığımız bu günlerde basın vasıtası ile bazı açıklamalar vuku bulmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisine çalışıyor tarzında haberlerin basında yer almasından çok büyük üzüntü yaşadım.

Sakarya tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeler alacağı ve gücünü göstereceği zamanlar çok yaklaşmış bulunmaktadır. Sakarya tarihinde en kötü zamanında bile ana muhalefet partisi olmuş, her zaman Sakarya siyasetinde belirleyici güce sahip olan Cumhuriyet Halk Partisi 30 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Ana Muhalefet olmaktan çıkacak ve Sakarya’da iktidar olacaktır.

Yanlı olmayan anketlerin sonuçlarına göre AKP ile aramızdaki farkın her geçen gün azaldığı bu günlerde Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden bizlerin yıpratılmaya çalışılması; sanki şimdiden yenilgiyi kabul etmiş gibi gösterilmesi ve gücünü kaybediyor algısının oluşturulmaya çalışılması gücümüzün ne kadar arttığının bir göstergesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi; tabanıyla, kimliğiyle, algısıyla ve örgütleriyle tüm ilçelerde ve büyükşehir belediyesinde en güçlü adayıdır. 

Bu tip haber ve açıklamaların yalnızca bizleri karalamak ve yıpratmak için yapıldığını bilmekte ve bizlerden korkulması yaptıklarımızın doğru olduğunu göstermektedir. Yerel seçimlerde kimlerin zaferle çıkacağını halkımız bilmektedir. Zaferle Çıkacağımıza İnanıyoruz.

Oğuz Can CUROĞLU

CHP İL BAŞKANI