Hendek Cumhuriyet İlkokulu Öğrenci Velileri gösterdikleri tepkilerinde şu ifadelere yer verdi. “Hendek Yenimahalle’de bulunan Cumhuriyet İlkokulu için ikili eğitim kararı alındı.  1. ve 2. sınıflar öğlenci, 3. ve 4. sınıflar ise sabahçı olacak. Milli eğitim Bakanlığı'nın ikili eğitimi bitirmek için yaptığı çalışmalara rağmen Cumhuriyet İlkokulu için hem de okulların açılmasına sayılı günler kala ikili eğitim kararı alındı.  Veliler olarak son dakikada alınan bu karardan çok rahatsızız.

Nereden bakılırsa bakılsın tutarsızlık. Kamu çalışanlarının yoğun bir şekilde yaşadığı Yeni Mahalledeki Cumhuriyet İlkokulu herkesin düzenini bozdu. En çokta öğrenciler ikili eğitim ile eğitimin eşitlik ilkesine takılmış oluyor.

Keza Cumhuriyet İlkokulu misafir bir okul olarak değil kendi okulunda misafir okul ağırlamadan ikili eğitime dönüştürüldü. Sabahçılar gün doğmadan okulda ders başı yapacak, öğlenciler de ortam tamamıyla karanlık olunca okuldan çıkacaklar.

Hem de bu öğrenciler ilkokul öğrencileri olacak.  Karar almak çok basit. Anlaşılan Hendek için eğitim her zamanki gibi kimsenin umurunda değil. Sonbahara girip Korona sayılarının artacağı bir dönemde ikili eğitimde sınıflarda temizlikte beklenemeyecek” ifadelerine yer verdiler.