Hendek Vadi Emlak
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organizasyonunda gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Karate Şampiyonası cumartesi günü Atatürk Kapalı Spor salonunda sona erdi.


İlimiz Sakarya Kulüpleri yanında, İstanbul bb, Bursa bb, Kocaeli bb, Diyarbakır Gençlik, Düzce Gençlik spor kulübünden sporcularının da katıldığı şampiyonaya 460 sporcu katıldı. 
Saat 09.30 da başlayan karate müsabakaları dört tatami de gerçekleşti. 
Saat 11. 00 de yapılan açılışa Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, Karate Federasyonu başkan vekili Meydan Kobaş, İlçe Müdürü Fatih Çelikel katıldı. 
Turnuvada yarışan Hendek Halk Eğitim Merkezi Karate sporcuları ilk defa katıldıkları müsabakalarda başarı elde ettiler. Turnuvaya 12 sporcuyla katılan Çamlıcalı karateciler 1 gümüş madalya, 2 bronz madalya alarak ilk başarılarını kazandılar. 
Hendek halk Eğitim Merkezi Antrenörü Bahar Yetimoğlu kazanan ve kazanamayanları çabalarından dolayı teşekkür etti. 
İlk maçları olmasına rağmen gayet iyi sonuç aldıklarını dile getiren yetimoğlu " önümüzde daha çok zamanımız var, diğer müsabakalara daha güzel hazırlanıp madalya oranımızı arttırmayı hedefliyoruz " dedi. 
Hendek Halk Eğitim Müdürü ve Halk Eğitim Merkezi çalışanları derece alan tüm sporcuları tebrik etti. " Daha yolun başındayız diyen " Necati Tan zamanla daha güzel sonuçlar alacaklarını ifade etti.