AK Parti ve MHP liderlerinin 2023’e kilitlendiği bir dönemde MHP’li Hendek Belediyesinin Cumhur İttifakının engellemelerine maruz kaldığı iddia ediliyor.

Daha önce Seba projesinin engellenmek istenmesiyle başlayan süreç, Emniyet binasının yapımı için yapılan yardımın engellenmesiyle devam etti.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne yapılan projenin şikayet edilerek konunun AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal tarafından AK Parti İl Başkanı Yunus Tever'e taşınarak Vali kararıyla durdurulduğu iddia edilmişti.

Mecliste faaliyet raporlarının açık olmasına rağmen Babaoğlu’nu zora sokmak hesabıyla meclis üyeleri tarafından sorulan sorular, AK Parti’nin hiçbir programa Hendek Belediyesini dahil etmemesi, sosyal medya göndermeleri ve sürekli engelleme girişimleri Cumhur İttifakını Hendek’te çatırdattığı konuşuluyor.

Babaoğlu’na yönelik açılan bu bayrak gizliden gizliye kamuda hizmetlerin engellenmeye kadar gittiği, gizli bir elin sürekli devrede olduğu iddia ediliyor.

Son olarak Hendek’in alt yapısının bir bir çözülmesinin faturası SASKİ Hendek Müdürü Ali Osman Gürsoy’a kesildi. Gürsoy apar topar görevden alınırken, alınma nedeninin Hendek Belediyesi ile uyumlu çalışması ve alt yapı çalışmalarının olduğu iddiası konuşuluyor.

İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın Hendek Belediyesine karşı olan bu bakışı Hendek’te muhalefeti bile şaşkına çevirirken, Ramazan ayında yaşanan SASKİ’deki bu görevden alma tepkiye neden oldu.

Başkan vekilliği, encümen ve komisyonlarda AK Partili üyelere yer veren Babaoğlu’nun bu adımına karşılık zaman zaman MHP kanadından gelen sitemlere, “Sabırlı olun” telkinleri yapıldığı ileri sürülürken, AK Parti kanadının alttan alta siyaseten attıkları adımların Hendek’e zarar vermeye başlaması eleştiri konusu oluyor.

Baykal ve bazı AK Partililerin Hendek Belediyesinin iş yapmamasını sağlayarak 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den bir ismi aday yapmak istedikleri gündeme geldi.

Cumhur İttifakının Hendek savaşında Milletvekillerinin tutumu ne olacak şimdi merakla bekleniyor.