Hendek Vadi Emlak
Hendek’te Çukurhan köyünde vatandaşlar D-100 karayolunu ulaşıma kapattı.

Yayalar ve araçlar için güvenli bir alt geçit yapılması için  bugüne kadar defalarca ilgili makamlara başvuran köylüler, taleplerine cevap gelmeyince çözümü yolu kapatmakta buldu.

Çukurhan Köylüleri  D-100 Karayolu çift yönlü trafiğe kapatarak defalarca kendilerine söz verilen alt geçitin yapılmasını istediler.

Çukurhan Köyü halkı daha önce Yetkililer tarafından verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, defalarca söz verilmesine rağmen buradaki yol sorunumuz halledilmedi.

Köylerini ikiye ayıran D-100 karayolunun duble yol olması ile birlikte bariyerlerle kapatıldığını söyleyen Köy halkı  ” köyümüzü ikiye ayıran bu yoldan karşıya nasıl geçeceğiz.Sadece yaya değil araçlarımızında karşı yöne geçme şansı yok.Komşumuzu ziyarete gitmek için duble yoldan karşıya atlayarak geçmek zorunda mı kalacağız.Burada meydana gelebilecek kazaların hesabını kim verecek.Bizler güvenli bir şekilde yayalarımız ve araçlarımız için alt geçit istiyoruz.Bize defalarca söz verdiler.Bu verdikleri sözleri yerine getirsinler diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 Çukurhan Köyünü ikiye ayıran D-100 Karayolunu  1 saat trafiğe kapatan Çukurhan Köyü halkı zaman zaman yolda beklemek zorunda kalan sürücüler ile de tartıştılar.

Çukurhan Köyüne gelen Jandarma ekipleri vatandaşlarla görüşerek yolu açmaları konusunda uyarılarda bulundular.Çukurhan Köyü Muhtarı Taner Azun  ve Beylice Köyü Muhtarı Erol Akar, Kaymakam Mustafa Ayhan’ın gelemeyeceğini belirterek Köy halkını önce sakinleştirdiler ardından yolu trafiğe tekrar açtırdılar.Köy muhtarlarının telkinlerine uyan Çukurhan Köyü Halkı alt geçit istediği için kapattığı Yolu 1 saatin ardından tekrar trafiğe açtılar.