Olay, Hendek Yeşilvadi Mahallesi'nde İstanbul'da yaşayan Y.K'ye ait bir hayvan çiftliğinde akşam 17.00 sıralarında yaşandı. Alınan bilgiye göre daha önce "adam öldürmek" suçundan hüküm giyen B.K, Zülküf Yayan(53) ile 1 gün önce görüştü.

AİLESİNİ GÖNDERDİ

Yayan'la sohbet ettikten sonra ayrılan B.K, daha sonra çalıştığı çiftlikte yaşadığı eve döndü. Şahıs, o günün sabahında kendisiyle birlikte yaşayan eşi ve çocuğunu Samsun'daki yakınlarının yanına gönderdi. B.K, daha önce görüştüğü Zülküf Yayan'ı telefonla arayıp bir konudan konuşmak istediğini belirterek çiftliğe çağırdı.

"BENİ NEDEN İHBAR ETTİN"

Çiftliğin arkasındaki bahçede buluşan iki kişi tartışmaya başladı. "Beni neden ihbar ettin?" sorusunu soran B.K, yanına aldığı tüfeği başına doğrultarak ateş etti. Çıkan saçmalar başına isabet eden Yayan, kanlar içinde yere yığıldı.

OLAY YERİNDE ÖLDÜ

Saldırgan olaydan sonra kaçarak kayıplara karışırken ses üzerine bölgeye gelen mahalleli Yayan'ı kanlar içinde yatarken görünce jandarma ve 112'yi aradı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Yayan'ın öldüğünü tespit etti.

YAKINLARI YIKILDI

2 çocuk babası olduğu öğrenilen cinayet kurbanının yakınları olay yerinde sinir krizleri geçirdi. Cenaze, jandarma ve savcı incelemesinin ardından Hendek Devlet Hastanesi Morgu'na, buradan da otopsi için SEAH Korucuk Otopsi Merkezi'ne götürüldü.

SALDIRGAN ARANIYOR

Tartışma sırasında B.K'nin dile getirdiği "ihbar" konusuyla ilgili ise bir bilgiye ulaşılamadı. İlçenin giriş çıkışlarını kontrol edip, bölgedeki kameraları inceleyen jandarma katil şüphelisinin peşine düştü. Ekipler, olay sonrası çok sayıda kişinin ise ifadesine başvurdu. Cinayetle ilgili soruşturma sürüyor.