Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün salgının en etkili olduğu 5 İl içerisinde Sakarya'nın da olduğunu ifade ederek uyarılarda bulundu.
Sakarya 5 İl içerisinde
Bilim Kurulu toplantısının ardından Türkiye'deki koronavirüs salgınındaki son durumu açıklayan Koca, vaka sayılarının açıklandığı 1 Nisan tarihinde 7. sırada yer alan Sakarya’nın virüsün en etkin seyrettiği 5 İl arasında olduğunu belirtti.
Ciddiyetin farkına varmalıyız
Salık Bakanlığının açıklamasının ardından durumun ciddiyetinin önemi bir kez daha anlaşılırken, koronavirüs salgınında Sakarya’da sayının gitgide artması Vatandaşların yapılan uyarılara uyum sağlamaması olarak yorumlanıyor.
Hendek’te hayat normal
Yapılan açıklamaların ardından Hendek’te de halen hayatın normal devam ettiği, durumun ciddiyetinin farkında olunmadığı, maske ve sosyal mesafe konusuna uyulmadığı gözlerden kaçmazken, İlçe merkezinde insan yoğunluğunun devam etmesi ve Vatandaşların bir arada durması şaşkınlıkla karşılanıyor.
İkna zamanı bitti, ceza zamanı başladı
Konuyla ilgili olarak bazı açıklamalarda bulunan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, maalesef sayı her geçen gün artıyor. İnsanlarımız bütün tedbirlere rağmen durumun ciddiyetini fark edemedi. Artık ikna zamanı geçti, ceza zamanı başladı diyerek ceza işlemlerinin başladığını belirtti.
Lütfen! Sağlığımız için mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayalım, maskemizi takalım, sosyal mesafeye uyalım.
Evde Kal Hendek…