CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar yaptığı açıklamada “İlçemizde bugün yapılan 23 Nisan bayram kutlamasının bu güzelim hava şartlarına rağmen açık havada değil de, kapalı spor salonunda yapılmasına bir türlü anlam veremedik.

Bugün gerçekten spor salonunda çocuklarımız bayramı en güzel şekilde kutladılar, ancak töreni izlemeye gelen aileler öylemi, bir çoğu töreni ayakta izlerken, bir çoğuda kapalı spor salonuna giremediği için kızarak tören alanını terk etti.

 

Yetkililerin yağmur ihtimaline karşın böyle karar aldık açıklamaları geçerli bir sebep olamaz, çünkü artık teknoloji çağındayız internete girildiği zaman bir haftalık hava tahmini görebiliyoruz.

 

Her ne kadar pandemi yasakları kaldırılsada, daha tam bitmediği aşikar olan covid salgınında; bayram kutlamasının kapalı alanda yapılmasını, çocuklarını izlemeye gelen ailelerin birçoğunun dışarıda kalarak töreni izleyememesini şiddetle kınıyor, yetkilileri bundan sonraki bayramlarda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.