Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek İlçe teşkilatı 34.Olağan Genel Kongresi Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans salonunda gerçekleşti.

Siyasi partiler

CHP Hendek İlçe Teşkilatı 34.Olağan Genel Kongresine CHP İl Başkanı Yaşar Erdem, CHP İl yönetimi, CHP İlçe Başkanları, AK Parti Yönetim kurulu üyeleri, MHP Hendek İlçe Başkanı M.Levent Bülbül, HAS Parti İlçe Başkanı Vahit Tanır, DP Hendek İlçe Başkanı Hilmi Kançeri Jane, ADD Hendek Şube Başkanı Saliha Nal, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan, Muhtarlar, Esnaf Odası Başkanı M.Yaşar Demirel, Berberler Odası Başkanı Vahdettin Çilek  ve çok sayıda partililer katıldı. Divan Başkanlığını  Aydoğan Sezer seçilirken, divan üyeleri ise Yusuf Ersoy ve Ali Pala oldu. Mevcut başkan Metin Öztürk ve Reyhan Azak’ın listelerinden oluşan çift listenin yer aldığı  CHP Hendek İlçesi 34.Olağan Genel Kongresi, Divan Kurulunun oluşumun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile gündem maddelerine geçildi.

Başkan adayları

CHP İlçe Başkanı Metin Öztürk yaptığı açılış konuşmasında, “Bizim hedefimiz CHP’yi Hendek’te iktidar yapmaktır. Dört yıldır yaptığımız çalışmalarımızda yaptığımız gibi önümüzde ki dönemde geniş halk kesimleri ve meslek kuruluşları ile kurduğumuz ilişkileri daha güçlendirmektir. Biliyoruz ki siyasetin okulu yoktur. Siyasetin okulu partidir, parti kadroların da çalışmaktır” dedi. CHP Yeni Oluşum Yönetim Kurulu Başkan adayı Reyhan Azak ise “Ben hayatım boyunca siyasi mücadelemi herhangi bir makam, şöhret için yapmadım. Ben dava adamıyım. Arkadaşlarım adaylık konusunda beni layık gördüler” diyerek ilçe başkanı seçilmesi halinde yönetimi ile birlikte yapacaklarını anlattı.

AKP’ye yüklendi     

CHP Yeni Oluşum Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Kırval ise yaptığı konuşmada AKP iktidarına yüklendi. 18/b uygulaması ile ilgili olarak bir çok vatandaşın mağdur olduğunu, vatandaşların malına belediyenin ortak olduğunu vurgulayan Kırval, “Bu arsalar yandaşa 10 Lira’ya, vatandaşa 100 Lira’ya satıldı” dedi. Kentsel dönüşüm projelerine de değinen Kırval, vatandaşın kaygı içinde olduğunu vurgulayarak, “Belediyeler, belediye olmaktan çıkmış, emlakçı ve müteahhit olmuş.Yurttaş belediyeye güvenmiyor.Sözde bilgilendirme toplantısında Belediye Başkanın uslübü ortada. Bu memleketin tek horozu benim,başka kimseyi öttürmem sözüyle her şeyin en iyisini ben bilirim,siz kimsiniz havasında” dedi.

Burada parti olarak hiçbir girişimde bulunmadıklarını ifade eden Kırval, “Mahalle halkını toplayıp dinledik mi? Uzmanları çağırıp görüşlerini alıp natif önerebildik mi? Malesef hayır. Yüzlerce itiraz dilekçesine bir başka muhalefet partisi önderlik etti” diyerek öz eleştiride bulundu.

Birlik Beraberlik mesajı

CHP’nin önde gelen isimlerinden Ramazan Öge “Birbirimizle olan ilişkileri kişisel komplekslerimiz doğrultusunda hiçbir amaca hiçbir hedefe taşıyamayız.Bunun için bu kongre salonlarında birlik ve beraberlik içerisinde çıkma zorunluluğumuz var.Birbirimizden ayrılma lüksümüz yok diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

Erdem eleştirdi

CHP İl Başkanı Yaşar Erdem Söz aldı. Yaşar Erdem her iki başkan adayına da başarılar dilerken, yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesinin uygulamalarını eleştirdi. “İki adaylı kongremizde iki adayımıza da başarılar diliyorum.İnanıyorum ki  kaybeden olmayacaktır.Kazanan Hendek olacaktır.Büyükşehir Belediyemizde eleştirilere hiç tahammülleri yok,aynı Başbakan gibi.Öneri getiriyoruz ona bile tahammül edemiyorlar.Büyükşehir Belediye meclisine bakıyoruz.Deprem giderleri 1 TL.Bu ne kadar samimiyetsizlik.Deprem oldu kaç yıl oldu hiçbir çalışma yok.Afet Koordinasyon merkezi diye bir merkez yaptılar.Bir masa iki sandalye var.Bir trafik düzenlemesi yapıyorlar.Altını üstüne getirdiler.Hiç bir bilimsel çalışma,hiçbir görüş yok.Yaptım oldu bitti diyerek tepkilerini dile getirerek Belediyeciliğin ne olduğunu bunlara göstermemiz lazım “dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.Sandığın açılmasının ardından yapılan oy sayımı sonrası Metin Öztürk tekrar başkan oldu.Diğer aday Reyhan Azak seçini kazanarak Başkan olan Metin Öztürk’ü tebrik etti.Metin Öztürk ise kazananın CHP ve  Hendek olduğunu belirterek herkese teşekkür etti.

Yeni yönetim

167 delegenin olduğu CHP Hendek İlçe Kongresinde 158 delege oy kullandı. Oy sayımı sonucu Mevcut başkan Metin Öztürk 92 oy alarak yeniden başkan oldu. Reyhan azak ise 65 oy aldı. Metin Öztürk’ün yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: İsmail Arslan, Ahmet Bayram, Mehmet Beslan, Güler Erdemli, Ziyaettin Ferman, Recep İskefiyeli, Belma Kuş, Zeynep Önsüz, Zehra Özbek, Abidin Özcan, Tahsin Özzaim, Hamdi Şişmanoğlu, Vahap Ulusoy, Özlem Yıldırım Şimşir.