Hendek Vadi Emlak

Bal ‘Olduğum gibiyim. İnanmadığım hiçbir şeyi ne söylerim ne de yaparım. Halk kendin birini mecliste görmek ister’

 ‘Sohbetimizi Hendek üzerine yaptık. Oy artışıyla ilgili söylediklerim üzerinden konuştuk. Ayhan Bal şehrini düşünen, şehrinin mecliste en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayacak birisi’

 ‘CHP’de liste düzgün şekillenirse mecliste Engin Özkoç’un yanında başka vekillerde oturabilir. Yeter ki vatandaşın inandığı bir ekiple yarışa girilsin’

 

 

Sayın Bal milletvekilliği yarışına girmenizdeki sebep nedir?

Ülkemde yaşadığım kaygıları gidermek şehrime ilçeme daha fazla hizmet getirmek sporda, sanatta çağdaş uygar insanların yaşayacağı bir Sakarya yaratmak sevdası. Tarımda ki sıkıntıları Ankara’ya taşımak, çözüm üretmek için adayım.

Diyelim ki Ayhan Bal aday adaylığı dönemini geçti partisinin listesinde yer alarak yarışan isimlerden birisi oldu. İlçeniz de şehirde yaşayan insanlar size neden oy versinler. Sizi diğer adaylardan farklı kılan özellikleriniz neler?

Bu şehirde yaşayan herkesin temsilcisi olacağımı bildiği için insanlar bana oy verecek. Hendeğin Ankara’da bir kapısı olacağım için bana oy verecek, insanları birleştireceğim için oy verecek, kötü günlerinde her dakika ulaşabileceklerini bildikleri için oy verecekler. Paraya, pula tamah etmeyeceğimi, hırslı ve Milliyetçi olduğumu insanımı asla yalnız bırakmayacağımı bildikleri için oy verecekler. Diğer adaylardan ilk farkım Hendek’li olmam. Partili veya partili olmayan diğer ayırmadan insanları kucaklarım. Tarımın, sporun aktif şekilde içinde olmam, ticari ve sosyal hayatımla ilgili şaibem yok. Kendimi eğitim ve sosyal olarak hazır hissetmem, yeni bir yüz olmam ve en önemlisi kirlenmemiş olmam. Kısaca sokakta ki vatandaşım ben. Onlardan biri olduğum için oy verirler bana…

Çok iddialı bir laf ettiniz alacağınız oy ile ilgili. Bu kadar iddialı bir çıkış yapmanızda ki sebep nedir? Neye dayanarak böyle iddialı bir çıkış yaptınız?

 “  İDDİA EDİYORUM evet;  Hendekli artık kendinden insan istiyor. Ankara’da temsil edilmek istiyor, daha iyi hizmet istiyor. Partisine değil nüfus kağıdına bakıyorsan, yerel

seçimdeki oy dağılımına bakarsanız. Halkın düşüncesini anlarsınız.7 bin oyumuz neden MHP’ye gitti iyi düşünün. Şimdi bu Hendek’te ki siyaseti halk yaptı üstü dinlemeden Hendeklilik yaptı. Aynı şekilde bu insanların AKP‘li dostlarımız, Hendekliler tercihini Hendek’liden yana kullanacaktır. AKP’li bir sürü dostum bana gelip destek veriyor. Kimse merak etmesin Hendekli çocuğuna sahip çıkacaktır.

İlçeniz Hendek’te ki eksiklikler nelerdir ve neler yapmayı hedefliyorsunuz?

A-Profesyonel ligde bir Hendekspor, B- Halkın spor yapacağı alanları kulüplere yaşam alanları,  C- Çevre düzenlemeleri, yapılaşma, otopark sorununun çözümü, D- Tarım ve hayvancılığa destek. Bunları kesinlikle iyileştirmek ve 2 ligde bir Hendek spor, dışarıda okuyan Hendekli öğrencilerin finans edilmesi-eğitime destek, Okulların iyileştirilmesi en büyük hedefim arasında.…

Milletvekili listesine girmek bir dert girip seçilmek başka bir dert 7 kişilik listede kaçıncı sırada yer alacağınızı düşünüyorsunuz?

İkinci sırayı düşünüyorum. En büyük ilçeyiz 55 bin seçmen var. Hendek aksini kaldırmaz, hep söyledim. Hayal yok Hendekliye ulaşabileceği hedef konmalı.

CHP Sakarya’da yıllar sonra bir vekil çıkarmayı başardı. Bu seçimlerde Engin Özkoç birinci sıra adayı olacak görünüyor. CHP bu şehirden birden fazla milletvekili çıkarabilir mi?

Kesinlikle çıkarır 2 uzak değil sadece sıralama hatası yapılmasın.

Sayın Bal vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak seçmene aktarmak istediğiniz bir not veya söyleminiz var mı?

Artık yeter Meclis Sakaryalının da temsil edileceği bir yer olsun. Tarih Nevzat Ercan’ı yazdı inşallah beni de onun gibi anılacak hayırlı işlerde anar. Vatandaştan kardeşlerini meclise gönderecek desteği vermelerini istiyorum. Başka ne söyleyebilirim ki.