Hendek İnşaat Tadilat

Mahalle halkı yapılan ziyaretten çok memnun kaldıklarını belirtirken mahallenin sorun ve şikayetlerini de CHP heyeti aracılığıyla kamuoyuna duyurmak istediklerini belirttiler.

Turanlar mahallesi sakinleri kanalizasyon sisteminin olmadığı büyük bölümde mikroplu suların sokak aralarından aktığını, bununda çevre ve insan sağlığını tehdit ettiğini belirttiler.

Mahalle üzerinden geçen yüksek gerilim hattının kendilerini olumsuz yönde etkilediğini belirten vatandaşlarımız, haftada bir gün alınan çöplerinin de haftada 2-3 kez alınmasını talep ettiler.

Gençler arasında uyuşturucu kullanım oranının yüksek olduğunu belirten mahalle sakinleri, güvenlik tedbirlerinin artırılmasını yoksa can ve mal güvenliklerinin tehdit altında olduğunu belirttiler.

Sosyal yardımların mahallede insan ayrımı yapılarak dağıtıldığını, gerçek ihtiyaç sahiplerinin mağdur olduklarını belirttiler.

Taşımalı sistemde okul servisinin mahalleye koyulmadığı için çocukların okula gitmede zorlandıklarını belirten mahalle sakinleri Halk Eğitimi Merkezi tarafından Turanlar mahallesinde okuma-yazma kursu açılması talebinde bulundular.

Çocuklara oyun parkı sözünün de ilçe yöneticileri tarafından yerine getirilmediğini belirten Turanlar mahallesi sakinleri CHP heyetine teşekkür etti.