Hendek İnşaat Tadilat
CHP Hendek İlçe Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Çelen koyarak Basın açıklaması ile tüm kadınların gününü kutladı.

CHP Hendek İlçe Başkanı Metin Öztürk ve partililer Cumhuriyet Alanında 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Atatürk Anıtına çelen koydu.

Çelen Koyma törenine CHP Hendek İlçe Başkanı Metin Öztürk,Yönetimi,Kadın Kolları,Gençlik kolları , Kongrede aday olacağını açıklayan Başkan adayı Reyhan Azak ve partililer katıldı.

Çelenk Koyma töreni sonrası Saygı duruşunda talihsizlik yaşandı ve saydı duruşu sireni yaklaşık 2 dakika sürdü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından CHP Hendek Kadın Kolları Başkanı Nevin Kuru Şeşen “Bugün burada,ezilen kadınlara destek olmak için bulunuyoruz.Biliyoruz ki ; hayatın her alanında bir kat daha fazla baskı altındadır.Kadınlara sokakta,köyde, fabrikada şiddet ve sömürü had safhadadır.Ancak,bu baskı ve sömürü düzenini yok etmek için çabaların artması gerekir.Biz CHP olarak ezilen kadınların yanındayız. CHP olarak tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyoruz” dedi.

CHP Hendek İlçe Başkanı Metin Öztürk ise yaptığı konuşmasında “Günümüzde kadınlarımızın yaşam ve çalışma koşulları iyice ağırlaşmıştır.Bu tür uygulamaların önlenmesi için tüm kadınlarımızı bilinçli ve birlikte hareket ederek dayanışmalarını sağlamak gerekmektedir.AKP iktidarının 4+4+4 ile getirmek istediği dindar gençlik yetiştirme politikasının altında yatan çocuk gelinler ve çocuk işçiler ordusu yaratılmak istenmesidir.Amaç eğitimi yozlaştırmaktır.Partimizin kadınımıza uygulanan her türlü ayrımcılık ve aile içi şiddete karşı kararlılıkla mücadele edeceğiz sözüne inanıyor ve güveniyoruz.CHP olarak tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından CHP İlçe Teşkilatı Karanfil dağıtmalarının ardından program son buldu.