Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek İlçe Başkanı A.SelamiKarakadı 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile birlikte İlköğretim Haftası ile ilgili mesaj yayınladı.

2012- 2013 eğitim yılının öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz, tüm eğitim çalışanlarımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek yayınladığı mesajında şunları söyledi.

Karakadı “2012-2013 Eğitim Yılı Başlarken , En temel insan haklarından olan eğitim aydınlığın yoludur. Özgür, gelişmiş, modern ve lider bir Türkiye ancak insan merkezli çağdaş bir eğitim sistemi ile var olabilir.Eğitim sistemimiz bir çok açıdan gelişme ve iyileştirmelere, köklü reformlara ihtiyaç duymaktadır. AKP hükümetinin apar topar çıkartmış olduğu yasa ihtiyaçları karşılamaktan çok uzak kalmıştır. Kamuoyunda “4+4+4”  olarak adlandırılan bu yasa eğitim sistemimizin sorunlarını çözüp çağdaş bir düzeye ulaştırmak yerine mevcutlar üzerine yeni sorunlar eklemiştir. AKP hükümeti yine her şeyi ben bilirim edası ile bu yasayı çıkartmıştır. Toplumun temsilcisi siyasi partiler, meslek örgütleri, sendikalar ve uzmanların yasanın hazırlanmasına katılımı hükümet tarafından engellenmiştir. Yeni yasaya göre 5,5 yaşındaki çocuklarını okula göndermek istemeyerek rapor almak zorunda kalan velileri hükümet yetkilileri ideolojik davranmakla suçlamaktadırlar.

Tüm bu olumsuzluklar içersinde başlayan 2012- 2013 eğitim yılının öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz, tüm eğitim çalışanlarımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesillerin yetişmesi yönündeki kararlılığımızın süreceğini bir kez daha belirtiyorum”