Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek İlçe Başkanı Selami Karakadı, beldelerin kapatılmasıyla ilgili hafta sonu yapılan referandumu değerlendirdi. Karakadı, “Referandumdan büyük oranda hayır oyu çıktı. Halk kararını vermiştir” dedi.

 

Halkın fikrini almadan

CHP, belde belediyelerinin kapatılmasına ilişkin olarak hafta sonu il genelindeki beldelerde referandum düzenledi. Belde sakinleri sandık başına giderek CHP’nin referandumuna katıldı. Oylamayı ve Hendek’e bağlı Çamlıca Beldesi’ndeki referandum sonuçlarını değerlendiren İlçe Başkanı Selami Karakadı, “Çamlıca belediye olmaya kendi iradesi ile karar vermişti. Ancak bugün AKP hükümeti yeni hazırladığı belediyeler kanunu ile belde belediyelerini halkın fikrini alma gereği duymadan kapatıyor” dedi.   

Demokrasinin gereği

Karakadı şunları söyledi: “AKP her zamanki gibi her şeyi biz biliriz yaklaşımını bu konuda da sürdürüyor. AKP kendi parti içinde uyguladığı biat kültürünü ülke yönetiminde de geçerli kılmak istiyor. CHP demokrasinin gereği olarak konuyu halka taşıdı. Çamlıca halkı duyarlığını gösterdi. Yaklaşık yüzde 61 oranında bir katılımla 1219 seçmen oy kullandı ve 1210 seçmen tercihini belde belediyesinin kalması yönünde kullandı. CHP Hendek İlçe Örgütü olarak Çamlıca halkına göstermiş olduğu duyarlılık ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.”