Hendek İnşaat Tadilat

Cumhuriyet Halk Partisi Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında “Gazetecilere önemli haklar getiren 212 sayılı yasanın 1961 yılında kabul edilmesi nedeniyle 10 Ocak  “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. 212 sayılı yasanın kabul edilmesinden bu güne 56 yıl geçti, Ancak üzülerek belirtmek isterim ki, yasanın yürürlüğe girmesiyle gazetecilere verilen hakların birçoğu günümüzde geri alınmıştır.

 İçinde yaşadığımız süreç içerisinde gazeteciler işsizlik, sansür, tutuklamalar, siyasi baskı ve gözdağı gibi sorunlarla uğraşmaktadırlar. Tüm yurttaşların anayasal hakkı olan ifade ve haber alma özgürlüğünün etkili aracı basındır. Ancak basın ve ifade özgürlüğü, 56 yıl öncesinden daha zor koşullarda sürdürülmektedir.

 İlçemizde mesleğini büyük bir gayret ve başarıyla yapan, vatandaşlarımıza haber alma hakkı sağlayan, toplumun duygularını yansıtan, günün her saati büyük bir özveriyle çalışan basın emekçilerinin  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

Sayın Mehmet KAVİS

Demokrasilerde yasama, yürütme ve yargının ardından dördüncü güç olarak yerini alan basın, demokrasimizin en önemli kurumlarındandır. Gazetecilik fedakarlık isteyen, koşulları ağır bir meslektir. Bu önemli görevi yerine getirmek için ilçemizde büyük bir özveriyle görev yapan siz basın emekçilerinin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlar,  sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.