Vatandaşları ziyaret eden CHP Heyeti sorunları ve talepleri dinledi.

Yeşilköy’de vatandaşlar Merkeze en yakın köy statüsünden çıkarılan mahalleyiz, bize hala doğalgaz gelmedi, defalarca talebimizi ilettik sözler verilmesine rağmen yerine getirilmedi. Ekonomik sıkıntılar belimizi büktü, bugün aldığımızı yarın aynı fiyata alamıyoruz, biz ürettiğimizin karşılığını hiç alamıyoruz yeter artık dediler.

Yarıca mahallesinde de aynı yoğun ilgi ve sorunlarla karşılaşan CHP Heyetine sorunları aktaran Vatandaşlar “Büyük şehir yasası ile köylülerin elinden meraları ve ata toprakları alındı.

Zaten ürettiğinin karşılığını alamayan köylüye, su vergi gibi artan maliyetler yüklendi. Hayvancılık ve tarım bitirildi. Yem, ilaç pahalı. Gübre ve mazota hemen hemen her gün zam inanın üretici artık her yere borçlu” ifadelerine yer verdiler.

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç sorunları çok iyi biliyoruz, her gün sahada vatandaşlarımızı dinliyoruz. Dünyada kendi kendisine yeten az sayıda Ülkelerden biri olan Türkiye maalesef yanlış politikalar yüzünden buğdayı, pirinci, patatesi dışardan almak zorunda bırakıldı. İnanın Ülkemizin kaynakları doğru kullanıldığında bunların hepsi bitecek. İlçe Başkanımız Nihat Bayraktar her gün sahada, sizlerin arasında Hendek’in her yerinde, sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmadan çalışmaya devam ediyor. Biz Halkımızın sesini ve taleplerini duyurmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.