Hendek İnşaat Tadilat
CHP Hendek İlçe Teşkilatı Şenay Sakal’ın açıklamalarına cevap verdi.

Sakarya AKP İl Yönetim Kurulu  üyesi  Şenay Sakal Hendek’te bir yerel gazetede  yaptığı açıklamaların ardından CHP Hendek İlçe Teşkilatı cevap verdi.

CHP Hendek İlçe Teşkilatından yapılan açıklama da Sakarya AKP İl Yönetim Kurulu  üyesi  Şenay Sakal Hendek’te bir yerel gazetede 21 Haziran tarihli sayısında bizim CHP bülteninde yaptığımız belediye faaliyetlerini değerlendirmelerimize karşı bir şeyler söylemeye çalışmış. Gerçi çok zor anladık. Birbirinden kopuk ve birbiri ile çelişen bu kadar söz nasıl bir araya getirilir?

CEVAPLARIMIZ;

1-Önce hatamızı düzeltelim belediye meclisinde 1 değil 2 bayan vardır atlamışız. Özür dileriz. Ancak Sn. Sakal yazının içeriğini pek kavrayamamış sanırız. Çünkü o yazının içeriği bir AKP eleştirisi değil toplumsal hayatta kadının tüm alanlarında daha çok temsil edilme arzusu idi.

2-Belediye borç batağındadır; Belediye resmi evraklarında borç miktarı açıkça bellidir. Biz iyi okuduk ama Sn. SAKAL okumamış belli. Yoksa mesnetsiz iddia lafını böyle kullanmazdı ama asıl bilmek istediğimiz ve bir türlü öğrenemediğimiz HİMPAŞ adlı belediye şirketinin ne kadar borcu olduğu taş, mıcır  ve hazır beton alımlarını hangi firmadan yaptığı ve gelirlerinin kimlere harcandığı? Biliyorsanız ve korkmuyorsanız siz açıklayın.

3-Borç karşılığı gösterilen belediye yatırımları (HGM, Bayraktepe) mali değerleri belli diyor. Nasıl bu kadar emin oluyor? Sn. Ali İNCİ her demecinde farklı rakamlar verirken Sn. Şenay SAKAL doğruyu nasıl bilebilir? Bu rakamlara inanıyorsa, bu rakamlar atmasyon değilse hangi iş adamı bu parayı verir, kendileri verir mi? Sorumuza cevap versinler. İşkembeyi kübradan rakam atıp çocuk mu kandırıyorsunuz?  Siz önce bu borç nasıl oluştu ve nasıl ödenecek, kuruşu kuruşuna bunun açıklamasını yapın ve boy boy reklam verdiğiniz panolara bunları da yazın ki Hendek halkı gerçeği görsün. Var mı cesaretiniz? Hani Hendeği  beraber yönetelim diyordunuz.

4-“Kemaliye’de tehlike yok demek gerçeği inkar etmektir” diyorsunuz Kemaliye’de ne tehlikesi var? Deprem mi, yangın mı? Hangisi doğru? Bu tehlike bu alanı toptan yıkmayı gerektirecek derecede mi?  Kemaliye’de iki katlı bahçeli evlerde deprem tehlikesi vardı da sonra niye yangın riski nedeni ile Afet riskli Alan kapsamına aldınız? Niye ağız değiştirdilniz? Biz cevabı biliyoruz. Kemaliye’de afet riski değil RANT BEKLENTİSİ var.

5- CHP zihniyeti diye küçümsemeğe kalktıkları şey, bu ülkenin ve halkın parasını hesapsız kitapsız işlerde çarçur etmeye karşı koymaksa, kişisel çıkarları için kamu gücünü kullanmaya karşı çıkmaksa evet biz CHP’yiz ve zihniyetimiz budur? Örneğin bizim yönettiğimiz belediyede ilçe başkanımız belediyeden ve belediye şirketlerinden danışmanlık maaşı almaz. Emlak spekülasyonu yapmaz. Biz sermaye düşmanı değiliz ama siz taş ocakları ve beton santrallerinin çevreye verdiği zarara dikkat çekmeyi sermaye düşmanlığı anlamışsınız? Bu savunmanızın altında taş ocağı ve beton santralinin sahibini koruma iç güdüsü olmasın? Çamur atmak değil amacımız. Hendeğin geleceği için doğru bildiklerimizi söyleriz. Yanlışları da teşhir ederiz ve etmeye devam edeceğiz. Dedelerimiz de böyleydi, biz de böyleyiz ve bundan ONUR DUYARIZ. Dedelerimizin kurduğu Cumhuriyeti de kömürle, makarnayla oy satın alanlara bırakmaya niyetimiz yok.

CHP Hendek İlçe Başkanlığı