Hendek İnşaat Tadilat
CHP Hendek İlçe Teşkilatı ,Belediye Başkanı Ali İnci Kentsel dönüşüm projesini kendileri ile paylaşmasının ardından açıklama yaptı.

CHP Hendek Yerel Yönetim Komisyonu adına açıklama yapan Belediye Başkan aday adayı A.Selami Karakadı ” CHP Hendek Teşkilatı olarak  Kentsel dönüşümle ilgili görüşlerini daha önce gerek bültenlerimizle Belediye Başkanlığına sorular sorarak,gerekse Kemaliye mahallesi kentsel dönüşüme muhatap hak sahiplerinin konu hakkında yanıt bulamadıkları sorularına aracılık ederek gündeme getirmiştik.

Bugün Hendek Belediyesinin Kentsel dönüşümle ilgili Partimize yönelik yaptığı toplantıyı önemsiyoruz.Ama baştan beri söylediğimiz gibi bu toplantılar yıkımlar öncesi öncelikle gerçek muhatap yani Kemaliye mahallesi sakinleri ve şimdi yapıldığı gibi siyasi partiler,STK’lar ve Hendek halkının görüş ve istekleri alınarak yapılmalıydı.

Bugün ne değişti?Başkan Ali İnci  ‘’Bu proje Avam projedir sizin görüş ve fikirleriniz projenin gelişmesine katkı sağlayacaktır’’dedi.Bu toplantıların bu anlamda konunun öncelikle ve asıl muhatabı Kemaliye mahallesi hak sahipleriyle yapılması yönündeki taleplerimizi yineliyoruz.Bugün bize Avam proje diye sunulan sadece vaziyet planıdır,projenin maliyet  ve bitiş fiyatları belli değil ,alanın kaç metrekaresine bina yapılacağı belli değil. Bu proje ile elde edilecek karların belediyeye aktarılacağı söylendi bu tür sosyal projelerde karlar Belediyelere aktarılamaz,hak sahipleriyle paylaşılır.Paylaşılmazsa bu bir rant projesi olur.

Projenin  coğrafi konuma ve Türk mimarisine uygun olması , taban alanının çevresel etkiden dolayı %20’yi geçmemesi %80’nide yeşil ve sosyal alan olarak kalması gerekir.Başkan bu toplantıda Kemaliye mahallesi sakinlerinin isimlerinin yazılacağı bir anıt yapılacağını söyledi.Biz CHP olarak Kemaliyelilerin isimlerinin yapılacak anıtlara değil,bahçeli müstakil evlerinin kapılarına yazılmasını istiyoruz.