Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek İlçe Teşkilatı yaptığı yazılı açıklama ile Kemaliye mahallesinde Kentsel dönüşüm temel atma çalışmalarına tepki gösterdi.

CHP Hendek İlçe teşkilatı yaptığı yazılı açıklamada “Hendek Kemaliye mahallesinde Nisan ayında yıkım çalışmaları başlarken Başkan İnci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Önce vatandaşlarımızın gönlünü alacağız ondan sonra dönüşüme başlayacağız. Bu projenin sonunda kazanan vatandaşımız olacak. Halkımız bize teşekkür edecek. Güzel bir şehir oluşacak. ” demişti. Bu gün de yaptığı açıklamalarda dönüşüm alanındaki tüm vatandaşlarımızın onayını aldığını ve anlaştığını gazetelerde okuyoruz, bu doğru değil. Bölgede yaşayanların neredeyse yarısıyla anlaşma yapılmazken,mahallede halen yıkılmayan evlerle Ali İnci acaba tek yönlümü anlaşma yaptı !vatandaşların haberi yok.Dönüşüm alanın kısmen yıkımı yapılmış ve bir bölgesinde inşaat çalışmaları başladı. Ancak nasıl bir proje olacağı Hendek halkı ile net bir şekilde paylaşılmadı,projede kat sayısının yediye çıktığı söyleniyor,Başkan İncinin daha önce söylediği gibi vatandaş kazanacaksa bu kat yüksekliğinden hak sahipleri ne kadar yararlanacak,onlara  konuyla ilgili  bilgi verildimi,yok Belediye kazanacak derseniz Kentsel dönüşüm projeleri sosyal projelerdir kar projeleri değil.Öncelik her zaman vatandaştan,yani hak sahibinden yanadır.Biz projenin net olarak açıklanmasını talep ediyoruz.

Bu proje her geçen gün insanları sıkıntıya sokuyor. Bir tarafta anlaşma yapmış ve evi yıkılmış olanlar, diğer tarafta anlaşma yapmamış ve endişe içinde bekleyen insanlar. Mahalle halkının büyük bölümü kaygılı bir bekleyiş içersinde. Bu insanlar bir suç mu işlediler? Burada mallarının olması suç mu?

Yangın riski gibi komik bir nedenle mahalleyi “Afet Riskli Alan” ilan ettiniz. Nedir amacınız? Kimler buradan rant elde etme hayalinde? Belediye yönetimini halkına karşı açık ve samimi olmaya davet ediyoruz.