Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek İlçe Başkanı Metin Öztürk, 19 Mayıs ve diğer milli bayramlarla ilgili düzenlemeye tepki gösterdi. Öztürk, “Cumhuriyetin değerleri unutturulmak isteniyor” dedi

 

Sağlıklı bir karar değil

CHP Hendek İlçe Başkanı Metin Öztürk, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın yanı sıra diğer milli bayramların statlardan alınarak okullarda kutlanması ile ilgili düzenlemeyi eleştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Öztürk şunları dile getirdi: “29 Ekim Cumhuriyet Balosu ve etkinliklerin iptali sürecinde yaşadığımız sıkıntılar ortada. İnsanın aklına ister istemez şu soru geliyor: Acaba Cumhuriyet değerleri ile ilgili yavaş yavaş insanlara unutturmak mı isteniyor? Bu çok doğru ve sağlıklı bir karar değil. Gerekçesine baktığımızda bunu görüyoruz.

Coşkuyla kutlanmalı

Hendek’te bizim çocukluğumuzda yaşanan cumhuriyet bayramlarının coşkusunu bugün görmüyoruz artık. Coşku yok. O coşkudan uzaklaştırdılar insanları. Önemli olan ekonomik boyutu değildir. Ancak gösterilen bahane ve gerekçeler bu şekilde lanse edilince farklı. Esas zihniyetlerini ve düşüncelerini sorgulamamız gerekiyor. İktidarın yaptığı kamuoyunun kafasını karıştırıp, bir gündem yarattılar. Burada toplumun bütün kesimlerine görev düşüyor. Amacımız burada milli bayramların gerektiği coşkuyla tüm halkın katılımını sağlayacak şekilde kutlanmasını sağlamaktır.”