Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek İlçe Teşkilatı Olağanüstü Kongresi dün yapıldı. Kongrede Selami Karakadı, yapılan oylama sonucu yeni ilçe başkanı oldu. Kongrede, CHP’nin tek hedefinin belediyeler olduğu vurgulandı.

 

İki adaylı seçim

İki adayın yarıştığı CHP Hendek İlçe teşkilatı Olağanüstü Kongresine CHP Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ecevit Keleş, İl Yönetimi üyeleri ,İlçe Esnaf Odası Başkanı M.Yaşar Demirel,Berberler ve Kuaförler odası Başkanı Vahdet Çilek ve çok sayıda partili katıldı. Divan Başkanlığını Ömer Kurteş yaparken, üyeliklere ise Hamdi Şişmanoğlu, Hüseyin Çalman seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

İstifa eden eski başkan Metin Öztürk kongreye katılan herkese teşekkür ederek, görevi yürüttüğü sürecin değerlendirmesini yaptı. Öztürk konuşmasını iki adaya da başarılar dileyerek noktaladı.

Belediyelere talip

CHP İl başkanı Ecevit Keleş ise iki adaya başarılar dileyerek ilk hedeflerinin önümüzde yerel seçimlerde belediyeleri almak olduğunu söyledi. CHP Milletvekili Engin Özkoç ise ülke gündemi ile ilgili değerlendirmeler de bulundu.  Özkoç şöyle devam etti, “ Biz Sendika olacağız, basın olacağız, Sivil Toplum Kuruluşları olacağız. Biz Türkiye’nin sesi olacağız. Milletvekilinizi, İl Başkanınızı, İlçe Başkanınızı sevin, bu savaşı kazanmanın bir tek yolu var birbirimizi kucaklamak.İnanıyorum ki Hendek tek yumruk çıkacaktır.”

Halktan yana

Kongrede Başkan adaylarından olan Ahmet Bayram birliktelik ve bütünleştirici olmaktan yana yönetime talip olduklarını söyleyerek, kongrenin hayırlı olmasını diledi. Selami Karakadı ise “Biz  partimizi yerelde iktidar yapmak için kollarımızı sıvadık. Hendeğin onlarca yılını ipotek ederek aşırı borçlandıran, kendisine ve yandaşlarına rant sağlayan politikalardır demek için sizlerde yetki istiyoruz. Halktan yana ve etkin belediyeciliğin ancak sosyal demokrat belediyecilikle mümkün olacağını göstereceğiz” dedi. Başkan adayı Selami Karakadı konuşmasının sonunda ‘Hedef Hendek Belediyesi ‘ yazılı pankartı açması partililerden büyük alkış aldı.

98 oy aldı

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 147 oyun kullanıldığı seçimlerde Selami Karakadı 98 oy alırken, Ahmet Bayram 49 aldı. Selami Karakadı’nın yönetim kurusu ise şu isimlerden oluştu. Yaşar Atik, Reyhan Azak, Beyhan Balcı, Namiye Eraslan, Güler Erdemli, Davut Eş, Fahriye Kalmış, Mehmet Kara, Ahmet Muhtar Kırval, Abidin Özcan, İbrahim Tektaş, Mehmet Duran, M.Mustafa Yalçınkal, Fahrettin Yiğit

 

Kongreden Notlar

Kongre boyunca İl Başkanı Ecevit Keleş tüm partililer ile yakından ilgilenerek Kongrenin sonuna kadar bekledi.Kongrede oy sayımı sonrası İl Başkanı Ecevit Keleş ,Yeni Başkan olan Selami Karakadı’yı ve aday Ahmet Bayram’ı kutlayarak tek yumruk olmanın zamanı olduğunu söyleyerek Kongreden ayrıldı.

Kongre de oy kullanımı sonunda sayım yapılırken her iki aday heyecan içerisinde takip ederken delegeler de büyük bir heyecan yaşayarak oy sayımını takip etti.

Oy sayımı sonrası partililer CHP Hendek İlçe Başkanı olan Selami Karakadı’ya  hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

 Seçim sonrası Başkan olan Selami Karakadı ve rakibi Ahmet Bayram ile birlikte "Hedef Belediye Başkanlığı" yazılı pankartı açarak hedeflerini koydular