Hendek İnşaat Tadilat
CHP Hendek İlçe Teşkilatı tabela ve reklam vergileri ile ilgili Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğu altında ki iş yerlerinden Hendek Belediyesinin Reklam ve Tabela vergisi aldığını iddia ederek yazılı açıklama yaptı.

CHP Hendek İlçe Teşkilatından yapılan yazılı açıklama “ 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi kanununun 7-G bendinde reklam ve tabela vergileri ana arterlerde toplama yetkisi Büyükşehir belediyesinindir. Ama ilginçtir bizim Hendek İlçe Belediyemiz ya bilmediğinden ya da paraya çok sıkışık olduğundan kendi sorumluluğunda olmayan yerlerde tabela vergisi toplamaya kalmaktadır. Adapazarı Çark Caddesinde metrekaresi 60 TL iken İlçemiz Belediyesinde ışıksız tabelaya metrekaresi 100 TL ışıklı 150 TL gibi astronomik vergi belirlenmiştir. Bu yanlışın yanı sıra zaten Hendeğin 11 adet ana caddesinde reklam ve tabela vergilerini Büyükşehir almak zorundadır. Şöyle bir gariplik ortaya çıkıyor ara sokaktaki vatandaş Hendek Belediyesine iki misli fazla vergi ödemek zorunda kalacak.

CHP Hendek İlçe Örgütü olarak esnafımızı uyarıyoruz. Hendek Belediyesi’ni de bu acemilikleri düzeltmesini, tüccarlık müteahhitlik değil gerçek belediyecilik yapmaya davet ediyoruz.

CHP Hendek İlçe Başkanlığı