Hendek Vadi Emlak

CHP Hendek Gençlik Kolları yaptığı açıklamada “ Değerli Halkımız, Bundan 13 yıl Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülerek sözde Irak'a demokrasi ve insan haklarını getirmek için Türkiye topraklarının, askeri üs ve limanların kullanılmasına izin veren tezkereyi T.B.M.M onurlu bir karar vererek  1 Mart 2003 günü reddetti.1 Mart tezkeresini reddederek terörizmle mücadele etmek bahanesiyle komşumuz Irak'ın işgal edilmesi için  ülkemizde  62 bin yabancı asker, 260 uçak ve 70 helikopterin konuşlanmasına, bizim topraklarımızı kullanarak komşumuz Irak'ın emperyalist güçler tarafından işgal edilmesine göz yummadık.   

1 Mart tezkerenin reddedilmesiyle Türkiye yıllarca silemeyeceği bir utançtan ve bir başka ülkeyi işgal suçundan, emperyalizmin Irak'ta jandarmalığını yapmaktan kurtuldu.

1 Mart tezkeresine hayır diyen TSK mensuplarının da  Ergenekon kumpası kurularak yıllarca Silivri zindanlarında tutsak edilmesini unutmayacağız..    

Sonuçta 1 Milyon 400 bin ölümle sonuçlanan Amerika’nın Irak'ı işgali toprak bütünlüğünden yana olduğumuz Irak üçe bölündü.

Irak'ın bugünkü halinden hiç ders alınmamış olmalı ki aynı yanlış, Suriye politikası ile 5 yıldır sürdürülmektedir.  Sömürgeci ülkelerin kışkırttığı Suriye ayaklanmasında ülkemiz yöneticileri de müdahil olarak bugün Suriye halkının çektiği ızdıraba ortak olmuştur.

Suriye’de yüz binlerce insanın ölümüne, milyonlarca insanın Suriye'yi terk ederek mülteci durumuna düşmesine neden olan yanlış Suriye politikası inatla sürdürülmektedir.

1 Mart 2003 de Türkiye Büyük Millet Meclisi Irak'ın işgaline hayır diyerek ülkemizin onurunu korumuştur.  Aynı kararlılığı Suriye'de göstermiş olsaydık son aylarda yaşadığımız ve bir kısmı Suriye kaynaklı terör gurupları tarafından ülkemizde gerçekleştirilen terör saldırılarına ve acılara ülke olarak uğramayacaktık.

 Ülkemizde yabancı asker ve bunlara ait silahların bulunmasına karşıyız.

Ülkemiz komşu ülkelerin iç işlerini karıştıracak siyasi faaliyetlerden uzak durmalıdır. Ülkemizin toprak bütünlüğü tehdit edilmedikçe sömürgeci – emperyalistlerin çıkarına olan savaşa HAYIR diyoruz.                                                                        

Yurtta Barış - Dünyada Barış