Hendek Dikmen Grup yolu Elmacık düzü mevkiinde ve Türbeköy Mahallesinde duyarsız vatandaşlar tarafından hemen yol kenarına atılan inşaat artıkları halı kilin gibi cisim ve atılan diğer artıklardan dolayı çöplüğe dönüştü.

Hendek Belediyesi tarafından daha önce temizlenen bölge çöplüğe dönüşmesi hemen yol kenarı olması dolayısıyla Bölgeye ziyarete gelenler tarafından hiç hoş karşılanmıyor.

Bölge sakinlerinden bir vatandaş Bölgemiz yayla Turizmine uygun bir bölge Çiğdem ve Dikmen Yaylası var ve devamlı ziyaretçi alıyor kısacası bu yoldan bölgemize gelen yabancılarda kullanıyor İnsanlarımızın biraz daha duyarlı olmaya çağırıyorum dedi.

Yine Aynı Bölgede çobanlık yapan bir vatandaş yol kenarından topladığı şişe ve çöpleri çuvallara doldurup uzak mahallelere giden Hendek Belediyesi çöp araçlarının alması için yol kenarına bırakmış.

Ve yaptığı çağrıda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyorum çevremize duyarlı olalım küçük bir cam parkası sıcak havalarda yangına yol açabilir onun içinde her önümüze gelen yere çöp atmayalım dedi. 

Türbeköy Mahallesinde ki duyarsızlık için Vatandaşlar “Türbeköy Mahallesinin girişinde bulunan yol kenarına yakın Mahallelerde dahil olmak üzere buraya Bahçe ve İnşaat atıkları atıyorlar. Yöneticilerin bu duruma sessiz kalmaması ve çözümü noktasında gerekli çalışmayı yapmalarını bekliyoruz diyerek atıkları atanları daha duyarlı olmaya davet ettiler.