Dün Hendek ilçesinde vatandaşlar tarafından çürümeye yüz tutmuş halde bulunan cesedin tarla sahibi İ.E.’nin oğlu O.E.’ye ait olduğu iddia edildi. O.E.’nin piyasaya yaklaşık 10 milyon TL borcu olduğu ve kısa süre önce ortadan kaybolduğu öğrenildi…


NE OLMUŞTU?
Hendek İlçesi Puna Ortaköy Mahallesi’nde mısır hasadı yapan köylüler, tarlanın ortalarında çürümeye başlamış bir erkek cesedi buldu. Durumun tarla sahibi ve jandarma ekiplerine bildirilmesinin ardından bölgeye giriş ve çıkışlar kapatılırken geniş güvenlik önlemi alınan bölgede yapılan ilk incelemenin ardından tanınmayacak halde olan ceset kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

TARLA SAHİBİNİN OĞLU MU?
Öte yandan tarla sahibi İ.E.’nin oğlu O.E.’nin ticarette çok büyük zarar ettiği ve Hendek merkezinde bulunan 2 dükkanını kapatarak 10 milyon TL borcu nedeniyle kayıplara karıştığı ve yaklaşık 4 buçuk aydır kayıp olduğu öğrenilirken O.E.’nin kullandığı kiralık otomobilinde yaklaşık 3 ay önce cesedin bulunduğu tarlanın yakınlarında terk edilmiş halde bulunduğu öğrenildi. Jandarma, arsa sahibi İ.E. ve eşini DNA testi için Adli Tıp Kurumuna yönlendirirken bulunan cesedin kimliğinin DNA testi sonucunda ortaya çıkacağı öğrenildi.