Baktığınız zaman Hendek Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yaşar Demirel’in açıklamalarına destek gelmiş gibi masumluk katıldı.
Bu muhalefet öyle bir muhalefet değil. 20 yıldır sessizliğe bürünenlere, şimdiye kadar neredeydiniz diye sormalı. Söz konusu Hendek Belediyesi, Ülkücüler ve Ülkü Ocakları olunca maşallah açıklamalar ardı ardına geldi.
Burada sorun fuarda değil. CHP, Gelecek Partisi ve Deva partisinin muhalefeti kendilerini bağlar.
Hendek için her açıklamalarına değer veriyorum. Ancak bu üç parti birilerinin yönlendirmesiyle açıklama yapıyor.
Hele hele CHP’ye hiç yakışmayan bir siyaset tarzı var.
Atatürk’ün partisinin nasıl yönetildiğini, kimlerin yönettiğini görüyoruz.
Birilerinin yönlendirmesiyle haber yapan ve o birilerinin dümenine su taşıyan açıklamaları kabul etmiyoruz.
CHP, Gelecek ve Deva Partisi’nin operasyonel hedeflerine ben alet olmayacağım. Zaten daha öncede gösterdiğimiz tepki de bundan kaynaklanmaktadır.
Bugün baktığımızda ne kadar haklı olduğumuzu görüyoruz.

Bu zamana kadar ağzını bıçak açmayan Gelecek Partisinin İlçe Başkanı Musa Akıcı, CHP’ye yakışmayacak şekilde açıklamalar yapan İlçe Başkanı ve fuarı ziyaret ettikten sonra talimat gelince de fuarı eleştiren DEVA partisi.

Şimdi eleştiri eğer doğru zamanda ve doğru yerde yapılırsa makamda olanları doğruya götürür.
Yalnız eleştiri yaptığınız gibi proje ve fikirlerinizi de sunsanız Hendek halkı da samimi olduğunuzu görür. Buradan mal bulmuş mağribi gibi sevinen ve her şeye muhalefet olan İlçe Başkanlarına sesleniyorum.
Bir eleştiri yapıyorsanız eleştiri yaptığınız konu karşısında proje ve fikirlerinizi sunun. Hep muhalefet hep muhalefet. Ama içi boş muhalefet.

Bu arada fuar alanına ben defalarca gittim. Pandemi için tüm önlemler alınmış maske + mesafe konusunda çok titizler. Ve sattıkları ürünler tamamen yöresel ve bir çoğu Hendek esnafımızda olmayan ürünler. Koltuğunuzda oturup ahkam keseceğinize gidin bir çay için. Migros, Bim ve A101 gibi ulusal marketlerden alışveriş yapıp laf olsun diye Hendekli bakkalı savunan sizler komik oluyorsunuz.
Son olarak bir söz aklıma geldi. "ÇARŞI HERŞEYE KARŞI"
Sağlıcakla kalın, maske, mesafe ve hijyen kurallarına lütfen uyalım