Sakarya Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde profesörlük; Sakarya Üniversitesi Diaspora Araştırmaları Merkezini kuran ve halen müdürlüğünü yürüten; bir çok ulusal kanalda açık oturumlarda katılımcı olan Hendekli Prof. Dr. Bünyamin Bezci'den üniversite ile ilgili çarpıcı yorumlar geldi.

 

Hendek Aşağıçalıca Mahallesi'nden olan Bezci geçen ay uyuşturucu ile mücadele konusundaki farklı yorumuyla ülke gündemini belirlemişti. Bu kez fakultedeki öğretim görevlisine prof kadrosu verilmemesini eleştiren Bünyamin Bezci sosyal medyada şunları yazdı.

'Dekan efendinin etik duruşundan etkilenen ve ya Havana’da yazdığı yazıyı gösterdiğinde gevrek gevrek gülen dostları, ahlakın yanında akıllı duruşuyla ona beş yıl boyunca danışan belediye başkanı ve onu çok başaralı bulduğu için yeniden atayan rektörü gurur duymalı...'

'Hocasının gelinine kadro çıkardığında objektif, çalışmalarıyla yeterliklerini kanıtlamış akademisyenler hakları olan kadroyu istediğinde kişiye özel bulan bir dekana sahibiz şükür ki.

 

31 mart seçimleri sonrası Prof Bezci Hendek seçimleri için şöyle demişti.'Sakarya'da Hendek'e karşı Akyazı'nın yükselişi başlıyor.... Zira orada yakalanan uyum artık burada yok... bir Hendekli olarak bunu yazdığımda da inşallah Hendeğe hakaret ettiğimi sanan sınırlı sorumlu yerel zekalar çıkmaz....'