Hendek İnşaat Tadilat

Su kaynağının olduğu bölgeden önce gidin başka mahallelerde su sayacı takın diyen vatandaşlar SASKİ ekiplerinin çalışmayı durdurmasını istedi.

Sabah saatlerinde 100 kişilik ekiple Çamlıca mahallesinde ev ev gezerek su sayacı takma çalışması yürüten SASKİ ekiplerine vatandaşların tepki göstermeleri üzerine SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Belik, Kuzey işletmeler Daire Başkanı Yılmaz Çiğdem,SASKİ Hendek Şube Müdürü İlker Tanrıverdi ve Abone işleri tahakkuk şube müdürü Seyit Sakallıoğlu Çamlıca mahallesine gelerek vatandaşların tepkilerini dinlediler.

Zaman zaman hararetin yükseldiği görüşmede MHP Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır gergin havayı yumuşatarak vatandaşların haklı tepkilerini  SASKİ ekibine anlattı.

Çamlıca mahallesinde vatandaşların çiftçilik ve hayvancılık ile geçindiğini belirten MHP Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır su fiyatlarının yüksekliğinden yakınarak bu konu ile ilgili çözümün bulunması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız dedi.

Bahadır “ Su fiyatlarının yüksek olması ile ilgili konuyu Hendek Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme getirdik. Hiç bir masrafı olmadan vatandaşlarımızın evine ulaşan suyun fiyatı ile ilgili iyileştirme yapılmasını istedik diyerek çiftçilik ve hayvancılık ile geçinen vatandaşların ileride mağdur olacağını ifade etti.

Çamlıca Belediyesinin İller Bankasından aldığı su hattının yenilenmesi ile ilgili aldıkları 5 Milyon  TL’lik borcunu da SASKİ’nin üstlendiğini söyleyen SASKİ Kuzey İşletmeler Daire Başkanı Yılmaz Çiğdem’de vatandaşların tepkisini dinleyerek su fiyatlarının bu bölgelerde indirimli olduğunu söyledi.

Vatandaşlar özellikle Belediye seçimlerinde Belediye Başkan Adayının 5 yıl su parası alınmayacak sözlerini hatırlatarak tepkilerini sürdürdüler.

SASKİ Yetkilileri Vatandaşların tepkisini dinlerken diğer yandan da SASKİ ekipleri ev ev gezerek su sayacı takma çalışmalarını da sürdürdü.