Hendek İnşaat Tadilat

Çamlıca ilkokulun çevresine Hendek Belediyesi  işbirliği ile yaklaşık 130 metre uzunluğunda duvar yaptırılarak  hem okul  yanındaki dereden gelen sel baskınlarından kurtulmuş hem de okul çevresi ile güzel bir görünüme kavuşmuş oldu. Ayrıca okul bahçesindeki çeşme ve Atatürk büstü de Belediye tarafından yenilendi.

Müdürlük Atamaları ile okula müdür olarak atanan Hüseyin Karakuş’un  bu çalışmalarda büyük gayreti ve emeği olduğu göze çarpmakta olup ; okul velileri “ İdarecilerin Cumartesi Pazar günleri dahi okula gelip bizzat kendileri çalışmaların içinde bulunmaktadırlar “ dediler.  Yine kendi çabaları ile okul  bahçesine bir kameyle yaparak hem öğrencilerin hem de okul dışında mahalle sakinlerinin oturacakları ve dinlenecekleri bir yer yaptılar.

Okul, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden onarım alarak çatısının değiştiği okul giriş merdivenlerinin mermer yapıldığı engelli rampasının yapıldığı okul wc kapılarının değiştiği , yemekhane ve wc’lerin bulunduğu salonun yarısının fayansla kaplandığı görüldü. Ayrıca yine MEB bütçesinden okulun yakıt sisteminin foil yakıttan kömürlü yakıt sistemine geçilerek değiştiği, okul çevresinin  zaman ayarlı led ışıklarla ışıklandırıldığı görülmektedir.

Okul koridorları yarıdan aşağı lambri ile kaplanarak farklı bir görünme kavuştu.. Kısa sürede meydana gelen bu değişimden öğrenci ve velilerin oldukça memnun olduğu gözlenmekte olup  her an yeni değişimler ve projelerin gelebileceğini söylemekteler.