KAMERALAR ELE VERDİ

Kalayık ve Yeniköy mahallelerinde meydana gelen evden hırsızlık olayları yaşandı. İhbar üzerine harekete geçen Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı sivil ekip ve asayiş ekiplerince yapılan araştırmalarda, 10 Ocak’ta Kalayık Mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayında bölgede yapılan kamera incelemesinde şüpheli şahsın 5 Ocak tarihinde 3 tekerli elektrikli bisiklet ile sepeti boş bir şekilde yoldan geçip kısa bir süre sonra sepetinde çalınan malzemelerin olduğu değerlendirilen yüklü bir şekilde geri döndüğü tespit edildi. Şahsın bölgedeki diğer kameralar üzerinden görüntüleri takip edilerek ilçe merkezine kadar izi sürülerek, Turanlar mahallesine girdiği görüldü. Hırsızlık olayını gerçekleştiren şahsın yapılan araştırmalar sonucunda E.T. isimli şahıs olduğu tespit edildi.

 

ÇALDIKLARI MALLARLA YAKALANDILAR

Öte yandan 11 Ocak tarihinde Yeniköy mahallesinde evden hırsızlık olayı meydana geldi. Bunun üzerine Turanlar mahallesinin iki girişi tutularak mahalleye girip çıkan şüpheli herkesin kimlik sorgulaması yapıldı. Faaliyet esnasında 3 tekerli elektrikli bisiklet ile 2 şahsın kontrol noktasına girmeden uzaklaştığı görülünce şahıslar hemen yakalanırken, şahısların bindiği araçta çalınan rulo halindeki tellerin olduğu görüldü.

 

SORGULARINDA İTİRAF ETTİLER

Şüpheli şahısların kimlik sorgulaması sonucunda bir önceki gün yapılan hırsızlık olayının faili olan E.T. ve arkadaşı S.B. olduğu tellerin nerden alındığı sorulduğunda Yeniköy mahallesinden çaldıklarını itiraf etti.

 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Çalınan 400 metre çit teli ve 1 adet odun sobası müştekiye teslim edilirken, olay ile ilgili alınan ek talimat doğrultusunda şahsın ikametinde gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında adli arama yapıldı. Gözaltına alınan şahıslar Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Hırsızlık zanlıları çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.