Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), yürüttüğü doğru su politikaları neticesinde Sakarya’nın su kaynaklarına yenilerini ekleyerek şehrin su geleceğini garanti altına almaya devam ediyor.

Şehrin farklı noktalarında yapılması planlanan çalışmaların yanı sıra, tamamlanan sondajlar sayesinde bugüne kadar 45 litre/saniye kapasiteli içilebilir su kaynağı Sakarya’ya kazandırıldı. 18 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak kapasitedeki suların analizleri uzman kişiler tarafından ileri teknoloji cihazlar sayesinde yapıldı.

Kocaali’nin yüksek kesimlerinde devam eden çalışmalar da ise sondajdan çıkan su, bölge halkının hizmetine sunulacak.

Toplam 25 Mahallede Sondaj Kuyusu Açılacak

Geyve’de 5, Kocaali’de 4 ve Sapanca’da bir mahallede tamamlanan sondaj çalışmalarının yanı sıra 2022 yılının sonuna kadar Ferizli, Hendek, Karasu, Karapürçek ve Kaynarca ilçelerinde de 15 içme suyu kuyusunda da çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.

Son teknoloji cihazlarla yürütülen çalışmalarda içme suyu kalitesinin yüksek olması için sondaj çalışmalarından önce bölge taranarak gerekli analizler özenle yapılıyor.

Kurum tarafından yapılan açıklamada, içme suyu kaynaklarının tükenebilir olduğunu unutmadan doğru politikalarla şehrin içme suyu kaynaklarına her geçen gün yenilerinin ekleneceği ifade edildi.