Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Atikehanım Ortaokulu dökülen tavanları, göleti andıran bahçesi ve biriken çöpleriyle tepki çekiyor. Veliler eğitim yuvasına yakışmayan görüntünün ortadan kaldırılmasını istiyor

TUVALET TAVANLARI RUTUBETLİ

Eğitimde tablet, akıllı tahta dönemine geçilirken Hendek Atikehanım Ortaokulu Anadolu’nun ücra köşesinde unutulmuş bina gibi görünüyor. Tuvalet tavanı rutubetten dökülen okulda çocuklara eğitim verilmeye çalışılıyor. Bakımsızlıktan dökülen okulun Tuvaletlerin tavanları ile ilgili idarecilerinin sorunu gidermek için neyi bekledikleri bilinmiyor.

GÖLETİ ANDIRIYOR

Okulun tepki çeken bir başka bölümü ise hafif yağmurda gölete dönen bahçesi de çocukları zorluyor. Okula temiz kıyafetleriyle gelen çocuklar sınıflara girene kadar dizlere kadar ıslanıyor. Veliler yetkililerden sorunların giderilmesini istiyor. Okulun hemen dışında bulunan çöpler gelişi güzel atıldığından çocukların sağlığını tehdit ediyor.

Rutubetten tuvaletlerin tavanları dökülmeye başlayan okul Doğu Anadolu’da kar nedeniyle ulaşılamayan köyde değil Hendek ilçe merkezinde.

Hafif yağmurda bile göleti andıran görüntü içine giren okul bahçesinin yağmur gideri bulunmuyor.

Okulun bahçesinde yer alan çöpler gelişi güzel atıldığından insan sağlığını tehdit ediyor.