Hendek Vadi Emlak
MHP Hendek İlçe Teşkilatı 10.Olağan Kongresi Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

Hendek Belediyesi Sosyal tesislerinde gerçekleşen MHP Hendek İlçe Olağan Kongresinde tek liste ile Kongreye giren M.Levent Bülbül güven tazeledi.

MHP Hendek İlçe Teşkilatı 10.Olağan Kongresine MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata,MHP Genel Başkan Danışmanı Recai Coşkun, MHP İl Başkanı Orhan Ünver,İl Yönetimi,MHP İlçe Başkanları,MHP İl Genel Meclis Grup Başkan Vekili Salih Okutan,MHP Eski İl Başkanı Mehmet Erdoğan,MHP’nin önde gelen isimlerinden, Zihni Açba, Muharrem Bülbül,Siyasi Parti temsilcileri,Sivil Toplum Kuruluşları,Muhtarlar ve çok sayıda partililer katıldı.

Kongre açılışı öncesi Divan kurulu oluşturuldu.Divan Başkanı MHP Milletvekili Münir Kutluata,Divan Kuruluna ise Muhittin Derman,Osman Yan,Salih Okutan,Engin Güllü seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gündem maddelerine geçildi.Faaliyet ve Gelir,gider raporları okundu.

MHP Milletvekili Münir Kutluata, Hendek’e geçmiş dönemde gelen bir Bakanın karşılama törenini hatırlatarak, “11 çocuğumuzun eline o karşılama töreninde tabelalar verdiler. Tabelalarda ben laz’ım, ben Arnavut’um, ben manavım, ben muhacirim yazıyordu. Bu bölücülüktür. Hendeğe kadar indirip, milletimizi ayrıştırma içine girdiler. Şimdi aynı zat, Ankara’da aynı, Hendek’te yaptığını devam ettiriyor” dedi.

Kutluata sözlerine şöyle devam etti “ Uluslar arası bir yıkım projesi var. Milletin oyunu alarak iktidar alanlar yapılmaması gereken her şeyi yapıyor. Bu millet kendi ekonomisini ve geçim derdini düşünürken bu oyunları göremez hala geldi. Tarım bitmiş, fındık para etmiyor, işsizlik almış başını gidiyor, insanlar zorda ve darda. Bu insanlar bizim insanımızdır. Bu gayretle çalışmalıyız. Vatandaşlarımızla iç içe olarak çalışmalıyız” diye konuştu

 

 

MHP İl Başkanı Orhan Ünver,  “ Biz büyük bir olgunluk, seviyeli, saygılı ve sevgi çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz kongrelerimiz ile örnek oluyoruz. Demokratik olduğunu iddia eden AKP’ye demokrasi dersi veriyoruz. İlçe kongrelerimizi tamamladıktan sonra İl kongremizi yapacağız. O kongrede göreve devam edersek tüm teşkilatlarımızla kenetlenerek yerel seçimler için planlama yapacağız” dedi.

Tek liste ile MHP ilçe Başkanlığı görevine devam eden M.Levent Bülbül “Çok değerli arkadaşlarımız ile birlikte geçen dönem birlikte mücadele verdik.Önceki dönemimizde yanlışlıklar oldu ise,bu dönemde bu göreve tekrar talibiz.Bunların yapılması konusunda da elimizden geleni yapacağımız inancındayız.Bu memlekete,bu millete  iktidar nasıl olunurmuş,yerel yönetim nasıl olunurmuş Allah’ın izniyle göstereceğiz.Hepinize burada olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Yeni Yönetim kurulu üyeleri Partililere tanıtıldı ve Seçime geçildi.

Güven tazeleyen M.Levent Bülbül ikinci kez MHP İlçe Başkanı olurken yeni Yönetim şu isimlerden oluştu.

Turgut Babaoğlu, Abdullah Çakır, Adnan Pekhamarat, Ahmet Ay, Ahmet Yılmaz Saraç, Ali Üstüncan, Burhan Namlı, Büşra Kandil, Hasan Çalman, Hasan Koz, Hasan Yazar, İbrahim Hakkı Hakkakul, İsmail Baykal, Nurettin Küçük, Şahin Ayaz, Şahin Kalyoncu, Yaşar Aygüneş, Yaşar Oruç