Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı. Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı'nın 'Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu Twitter üzerinden paylaştı. Bakanlığın verilerine göre, son 24 saatte 49 bin 714 test yapıldı ve bin 186 yeni tanı konuldu. Son 24 saatte 17 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Açıklanan son rakamların ardından Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı artarak 5 bin 167'ye, vaka sayısı ise bin 186 artarak 202 bin 284'e yükseldi.

BUGÜN BİN 543 KİŞİ İYİLEŞTİ

Öte yandan, 2 Temmuz koronavirüs tablosuna göre, iyileşen hasta sayısı vaka sayısını yine geçti. Bugün iyileşen hasta sayısı bin 543 olarak açıklandı. Böylece, Türkiye'de koronavirüs tedavisi gördükten sonra iyileşen hasta sayısı 176 bin 965’e yükseldi.

“RİSK YANSITAN GÖRÜNTÜLER ARTIYOR”

Bakan Fahrettin Koca yaptığı paylaşımında; “Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor: Bugün, medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı.” ifadelerine yer verdi.