Hendek Vadi Emlak
Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması Başvuruları devam ediyor.

Bu yıl 8.si düzenlenen Bu Benim Eserim İlköğretim öğrencileri arası Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması başvuruları 01 Şubat 2013 tarihine kadar devam edecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada ; 21. yüzyılın öğrenci profili; bilimsel ve akılcı düşünme becerisine sahip, araştırmacı, sorgulayıcı, bilgiyi ezberleyen değil bilgiye ulaşabilen, bu bilgiyi kullanıp paylaşabilen, iletişim kurma becerisine sahip, teknolojiyi etkin ve verimli kullanabilen, kendisini yenileyen insanlığın ortak değerlerini sahiplenen, yaratıcı, üretken, takım çalışmasına yatkın ve yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş bireyler olarak tanımlanmıştır.

İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik  ve Fen Bilimleri Proje Çalışması “Bu Benim Eserim” kurumsallaşma yolunda önemli aşamaları başarıyla geçmiş, tanınan, sürekliliği olan ve hatta “marka” haline gelen bir çalışma olmuştur.Bu projenin; insan yetiştirme kapasitemizin gelişmesi bakımından ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek yolundaki çabalara değerli katkılar sağlayacağı kesindir.Bu anlamda proje hazırlığı içerisinde bulunan veya başlamak üzere olan her kuruma, her öğrencimize başarılar dileriz.

Proje ile ilgili klavuz ve başvuru sayfası: http://tegm.meb.gov.tr/bubenimeserim/

Teknik ve proje desteği anlamında Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Projeler Bölümü´nü arayabilir, e-posta gönderebilirsiniz.