36 yaşında ki Ayşe Acar şiddetli geçimsizlik nedeniyle3 ay önce eşinden boşandı. Ayşe Acar kendine bir düzen kurmak için tuttuğu evin doğalgaz abonelik işlemlerini yaptırmaya gittiğinde silahlı saldırıya uğradı. Gölcük’te ikamet eden ve elektrik teknikeri olduğu öğrenilen eski eş Kerem T. (44), 3 ay önce yaşanan ayrılmayı içine sindiremeyerek Ayşe Acar’ı takibe başladı.

Mahkeme Kerem T’ hakkında Ayşe Acar ile tartıştığı için uzaklaştırma kararı da verdi. Duruma oldukça öfkelenen eski koca, ayrıldığı eşini takip ederek, oturduğu eve ait doğalgaz abonelik devir işlemlerini gerçekleştirmek için gittiği abonelik merkezi içinde, silahını çekerek art arda ateş açtı.

 

Ayşe Acar kanlar içerisinde yere yığılırken, yanında bulunan ayrıldığı eşinin teyzesinin oğlu ve güvenlik görevlisi Kerem T.’nın üzerine atlayarak etkisiz hale getirdi. Olay esnasında merkezde bulunan vatandaşlar ve çalışanlar büyük korku ve panik yaşadı. Kısa sürede abonelik merkezi boşaltıldı. Hemen olay yerine polis ve ambulans ekipleri sevk edildi

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yapmış oldukları kontrollerde, Acar’ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Olay yerinde etkisiz hale getirilen katil koca ise gözaltına alınarak Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne götürdü.

Ayşe Acar’ın cenazesi yapılan otopsinin ardından Hendek ilçesinde ki akrabalarına teslim edildi. 36 yaşında eski eşinin vahşi saldırısıyla hayatını kaybeden Ayşe Acar bugün öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Hendek Lütfiye Köşk Mahallesi’nden son yolculuğuna uğurlanacak.

Haber: Haberlisin.com