Vergi Dairesi Başkanı İlhan Akçay vatandaşların kanun kapsamına giren vergi ve ceza borçlarını öğrenmek, peşin veya taksitle ödeme imkanlarından yararlanmak için 31 Aralık tarihine kadar bağlı bulundukları vergi dairelerine başvurmaları gerektiğini hatırattı.

 

İNTERAKTİF BAŞVURU

Akçay yaptığı açıklamada “Kovid-19 salgını nedeniyle başvurular www.gib.gov.tr adresinde yer alan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden elektronik ortamda ya da posta yoluyla yapılabilir. Ödemelerde de kredi kartı veya banka kartı ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödeme yöntemlerinin tercih edilmesi hususunu tekrar hatırlatmak isteriz” dedi.

 

80 BİN BAŞVURU

Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı birimlere bugüne kadar yaklaşık 80 bin başvuru olduğu halen yoğun bir başvuru trafiğinin sürdüğünü belirten Akçay, “Kovid-19 salgınının yaşandığı bu süreçte vergi dairelerinde yaşanan yoğunluktan kaynaklı olarak mümkün mertebe başvuruların, elektronik ortamda yapılması hem çalışanlarımızın hem de mükelleflerimizin sağlığı açısından çok büyük önem arz etmektedir” dedi.