Provokatörlerden bahsettim, troller var dedim. Hedeflerinde Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu var. Çıkarları,dümeni bozulanlar, hesabı kaçanlar, hesap yapanlar işin başını çekiyor.
Neyse; ben bunları anlattım, ses pinokyodan geldi.Ağababası da çok kızmış, belli ki rahatsız olmuşlar.
Yazısını okuyun; baştan aşağıya dediğim gibi, hakaret, racon, argo, süslü kelimeler, tehdit...
Sanki dersiniz kabadayı.
Sanki Bizim ağzımız yok,dilimiz yok, kalemimiz yok.  Senden geri kalır, senden mi korkarım!!!Ağzımı,dilimi,kalemimi pisletmeyeceğim. Baştan aşağıya kokuşmuşluk içeren raconlar kullanmayacağım. Yazdığın yazıda kullandığın ifadelerin ayıbı sana yeter. O rezillik sana yakışır. Söylemlerinin tamamını sana geri iade ediyorum.
Sahi sen niye bu kadar alındın, gerildin? Ağababanla görüşmüş, kendin de kabul ettiğin gibi karanlık odada toplanmış kin ve nefret dolu bir şeyler karalamışsın.
Şunu bil muhterem!
Sen; kin ve öfkeyle bunları yaparken, ben sana vakit ayırıp cevap vermem.Çünkü; sen kavga etmek istiyorsun, kaosla besleniyorsun. Değerli vaktimi sana harcayamam. Senin gibi kronik vaka ile uğraşacak vaktim yok. Ha, Canım isterse bakarım.
Madem şimdi kalemi aldık, devam edelim.
Sonradan Ağaaa Baban olan, bugün Babaoğlu’na yaptığın ithamların daha ağırını yaptığın cinci Ali diye dilinden düşürmediğin eski Belediye Başkanı Ali İnci’yle Moldovya’ya gittin geldin. Sonra sana bir haller oldu. Gitmeden tahammül edemediğin Ali İnci ile Moldovya gezisi sonrası işler değişti. Orada ne oldu biz çok merak ediyoruz. Moldovya güzel ülke. Oraya gitmeden önceki durumu ve Orada ne olduğunu bir anlatsana?
Ne oldu da yağ bal dönemleri başladı. Ali İnci’den sonra başkan olan İrfan Püsküllü’yü överken bir anda iş değişti ona saldırmaya başladın. Sonra ne oldu da övmeye başladın! Bu aralarda ne döndü sen onu anlat.
Bırak Hendek adını kullanmayı. Aklımızla alay etme muhterem!!!
Başkan Turgut Babaoğlu’na yaptığın güzellemeleri de unutmadık. Ali İnci’den olduğu gibi, İrfan Püsküllü’den olduğu gibi ne istiyorsun onu anlat muhterem?
Örtülü şantaj nedir, bu tehditler nedir?
Senin belediyeyi övdüğün zamanlar kestiğin faturalarla, sallamaya başladığın zaman kestiğin faturalar Hendek’in dilinde. Ne oldu muhterem!
Sen Moldovya’da ne oldu anlat, bırak edebiyatı. Çok doğrucusun ya.Medya yoluyla Babaoğlu’nu hizaya çekemedin, hizaya çektiklerinin himayesine girdin.
Anlatsana be.

Çekler, faturalar… Bizim bildiğimiz, para varsa senin için sorun yok.  Neredeyse 10 yıllık kentsel dönüşümü Babaoğlu’na yıkarken iyi de, 10 yıldır neredeydin? İşine gelince devlette devamlılık esas, işine gelmeyince Ali İnci Bayraktepe’yi yaptı!
Ali İnci Kemaliye’yi , Kemaliyeliyi mağdur ederken niye sesin çıkmadı? O zaman Hendek’i sevmiyor muydun? 10 yıldır sorun yoktu da şimdi mi oldu? Muhterem !!!

Senin kalem kurnazlıklarını bilmeyen yok. Göz bozulur, düzelir de...Karaktersizlik zor iş! Bakın hep ayar peşinde. Ağababası gibi anlamadığı konu yok.
Babaoğlu istediği personeli seçer, istediği personeli gönderir. Sana mı soracak kimi alıp, kimi çıkaracağını?  Sen insan kaynakları müdürü müsün ?  Sanane !!!
Ama siz alışmışsınız odalara böcek koyup, birbirinizi kayıt altına alıp, bilgi belge toplamaya...Çünkü Ağababan arıyor bana bilgi ulaştırın diyor!!!
Evet Ağababan incileri dökülmeden kenarda otursun sen silahşörlüğüne devam et, ikinizin de zoruna giden konulara geleyim...
Sen trafik uzmanı veya mühendis misin? Hizmet sizi komaya sokuyor. Şehir içi ulaşım eylem planı ilçeler arasında ilktir. Bittiğin de göreceğiz. Olmazsa o zaman bakarız. 
Heyecanlanma sakin ol.
Hendek Belediyesinin alt yapı çalışmaları da ağaaa babalarınında zoruna gitti, zira kendisi toprak altına yatırım yapmayı çok tercih etmediği için. Çünkü toprak altına yapılan reklam görülmez mantığı vardır. Sana da şimdilerde haberini yapmak düştü.Hatırlarsan ağa babanın döneminde Atatürk Parkı karşısında yağan yağmur sonrası biriken gölette bir çok araç zarar görmüştü. Öğrenciler ve vatandaşlar Kepçe ile yoldan karşıya GEÇİRİLİYORDU!!! Ağa babanı o dönemde böyle ufak bir yer için eleştirmedin.!!! Yenimahalle’de yolları açan Ağa babanın, yağmur suyu kanalını yapmayı unutmasını yazmadın! Onun döneminde sandalını alıp o bölgeye gitmedin!!! Hep 3 maymunu oynadın...
Sıfır atık seni de bozmuş.Sıfır atık projesi Hendek için değerdir, tarihi yapıların yenilenmesi değerdir. Rahatsız mı oldun?
Yoksa canın hurma mı çekti? Neyse ki Ağaaaa Babanın Hendek hurmasının meyvelerini vermesine az kaldı.
Kumbaralar sana dolmayınca sinirlenmişsin. Kumbara da kumbara. Bakın çok ifade etmiş, lütfen dikkate alır mısınız ? bu çileliyi !!!
Sonra anlatmış, hurmadan olsa gerek nasıl gaza gelmiş belli değil.
Beğenmediğin patatesi devlet hâlâ dağıtıyor. Bırak, bari yardıma ihtiyacı olan vatandaşa yapılanı konuşma.
Kapanan mezbaha yenilendi,açıldı.
112 acil istasyonu kazandırılmış, takıldığın şeye bak. Bakanlık temsilcisi mi oldun sen!!!
Ağaaaa Babanın Hendek meydanın da FETÖ’nün zaman gazetesiyle yaptığı röportajları unutmadık. O zamanlar size iyi öğretmişler bu işleri. Yurtları da, yurt dışı gezilerini de unutmadık. Hee unuttuysan 2014 yılı Balkon konuşmasını bir daha dinle muhterem!!!
Adam proje düşmanı işte.
Valilikle birlikte yapılan yayla projesine takmış. Ne bulsam diye şaşırıyor. 
Kısa vadeli vaatleri yerine getirmedi sözü kocaman bir yalan. Bilen biliyor da; oldu deyince, ağaaa baban kızıyor.
Hendek için değil, çek yaprağı uğruna çırpınmaya devam ettiğini bütün bir Hendek biliyor.
Kent konseyi diyorsun. 1,5 yıldır yasak var. Hadi o tamam. Babaoğlu’ndan önce kent konseyi kaç kere toplandı? Toplanmadığında niçin sesini çıkartmadın?
Cumhur İttifakı zehri salıyor. Hendek temsilcileri kızılcık şerbeti içiyormuş. Vah  vah. Hendekli, içinde ne olduğu belli olmayan suyu içerken iyiydi? AK Parti’nin sözcüsü mü oldun sen? İtiraf etmişsin sıkıntıyı işte.
Rasimpaşa’da uygunsuzluk ve hukuksuzluk var mı yok mu bunun cevabını alıp, yayınlacağım.
Dinler arası diyalog levhaları unutulmadı. Siz camide siyasete devam edin...
Babaoğlu sizi fena bozmuş, yıkmış. Ah canlarım benim. Sizin o savaşınızın, tek taraflı olduğunu hala anlamadınız mı?
Babaoğlu kanadı daha başlamadı. Ağababanı kızdırma, onu öv göklere çıkar.
Çığırtkanlığının nedeni, öfke, kin ve nefretle seni bu kadar dolduran kim?
Sen aday mısın da “-seçim zamanı görüşeceğiz “ diyorsun. Yoksa o akçeli günlerin hayalini mi kuruyorsun? He bunu diyorsan, birinin uşağısın demektir.
Dur birazcık da senin dilinle konuşayım. “Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış” “Bre densiz  sen kimsin. Sen giderken ben dönüyordum, senin bilmişliğin kadar unutmuşluğum var” “Adamsan açıkla” falan filan...
Susma. Edebiyatı bırak, yazılarına +18 ibaresi koy. Dilini, edebini bozmadan,devam et.
Öyle her yazıda ispat etmeyen şöyledir, ispat etmeyen böyledir gibi sözleri bırak. Kurtlar Vadisinden fırlamış gibi sürekli aynı kelimeler, sokak ağzı vs.
Kullandığın ahlak dışı, bel altı, üstü ne varsa bütün sözleri sana iade ediyorum.
Bence sen çok gaza gelme, sıkıntı yapma.Haaa doğru ya bir ara otomobillere Gaz ayar işi de yapıyordun dimi. Sen en iyisi Akşamları erken yat uyu. Akşamdaaaan akşamaaaa çok zarar verdi sana. Sağlığına dikkat et. Sürekli plan sürekli yağlı ortamlarda toplantılar hakketen zor iş be.
Sahi sen fitneci, fetöcü, pelikancı, karanlık oda plancısı, operasyoncu, algıcısı mısın? Çalgıcı mı?
Her yazdığıma senden ses geliyor.
Sahi Ağababanı bu kadar mı seviyorsun?
Aşağıya, yukarıya!
Ağababan ve sen ünlü profesörlersiniz, Ordinaryüs olmuşsunuz. Ağababanı dinlemeye devam et.
Ölümlü dünya be kardeşim
Üzme canını, gerilme bu kadar.
He bide elinden geleni ardında koyma. Bende 20 yıllık hafıza var.
Sen böyle devam et. Ağaaaa babanla çok görüşeceğiz gibime geliyor.
Çok doğrusun ya, Moldovya’da İnci’yle ne yaptın hadi onu anlat! Moldovya öncesi ve sonrasını anlat... Agaaa bize bir Moldovya Masalı anlat...
Sizi gidi Takiyyeci sizi!!!