Hendek İnşaat Tadilat

1nci Amatör Lig’de 2015-16 Futbol sezonu öncesinde grup kuraları dün Erenler’de bulunan Amatör Evinde yapılan kura çekimi ile netlik kazandı.

Sakarya Amatör spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (SASKF) Yaşar Zımba, Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan, Saha Komiserleri Dernek başkanı Mahmut Güzel, SASKF yöneticileri  Neşet Çakır, İsmail Ergül ve 1.Amatör Lig’de yer alan Kulüp takım idarecilerini çoğunluğu kura çekimine katıldı.  

Taşkın Başarılar Diledi

D grubunda yer alan Hendek Boğazspor kulüp Başkanı Şenol Taşkın Kuraların çekilmesinin ardından Hendek takımlarına ve diğer gruplarda yer alan tüm takımlara fair play çerçevesi içerisinde güzel bir lig geçmesi dileklerini ileterek başarılar diledi. Futbolculara da başarılar dileyen Taşkın sakatsız bir sezon geçirmeleri dileğini yineledi.

 

Kuradan önce konuşma yapan SASKF başkanı Yaşar Zımba “ Tüm Kulüplere başarılar dileyerek yeni sezonda kazasın , belasız , sakatlık olmadan centilmence mücadele etmelerini temenni ediyorum. “ dedi.

Futbol İl Temsilcisi Ali Aslan, maçlar bayram sonuna kalırsa , sıkıntı çekeriz. Sizlerin ve bizler , bu uzun maratonda sıkıntı çekmemek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Hafta içi çok maç oynatamayız. Bu yüzden duyarlı olalım. Yeni sezon hepimize hayırlı-uğurlu olsun “dedi.

                 

1nci Amatör Lig’de ise 4 grup birincisi direk olarak Süper Amatör Lig’e yükselecek. 1nci Lig’de sezonu 2nci, 3ncü ve 4ncü sırada tamamlayan toplam 12 takım 6’şarlı 2 grupta tek devreli Play-Off oynayacaklar. Play-Off birincileri Süper Lig’e yükselecek. 1nci Amatör Lig’de sezonu son 2 sırada tamamlayan toplam 8 takım da 2nci Amatör Lig’e düşecek.  

Bu yıl Valilik Kupası’nın 10ncusu, Büyükşehir Başkanlık Kupası’nın 9ncusu, Hüseyin Kama Kupası’nın 2ncisi hiç bir değişikliğe uğramadan zamanında yapılacak. Valilik Kupası’nı BAL 1ncisi ile Süper Lig Play-Off birincisi oynayacak. Büyükşehir Kupası’nı 1nci Amatör Lig Şampiyonları oynayacak. Hüseyin Kama Kupası’nı ise 1nci Amatör Play-Off 1ncileri oynayacak. Kura çekimi öncesinde ilçe takımları eşit olarak, gruplara dağıldı ve kulüp temsilcileri çektikleri kura ile yeni sezonda mücadele edecekleri grupları belirlediler.  1nci Amatör Lig’de takımlar 18 Kişilik esame listesine 1997 Doğumlu en az 2 sporcu yazmak zorundalar.  1986 ve daha büyük doğumlular kontenjan sayılacak. Takımlar 1986 ve üzeri , 5 kontenjan futbolcu futbolcu yazabilecek ve oynatabilecekler. TFF Futbol Müsabaka Talimatı (FMT) , uymayan kulüpler hükmen yenik sayılacaklar.

 

 

A Grubu

Küçücek Belde

As Kuzulukspor

Sakarya SHÇEK

Harmanlıkspor

Yıldırımspor

Akçayspor

Kazımiyespor

Kışlaçayspor

Aşağı Kirazca

Karasu Aziziye

Karasu Güven

Nuriosmaniye

 

B Grubu

Altınderespor

Pazarköy Eğitim

Yazlıkspor

Sakarya TEK

Çaykışlaspor

Pamukovaspor

Hendek Gençlik

Karaaptiler Akın

Büyükdere Şahin

Limanderespor

Yuvalıderespor

Karaçamspor

 

C Grubu

Akyazı Akınspor

Kuzulukspor

Garajlar Taç

Harb-İşspor

Ç.Bekirpaşa

Şehyvarmaz

Yeşilyurt Belde

Hendek Dereköy

As Arifiyespor

Kuzuluk Ersoy

K.Kültür Gençlik

Bayatspor

 

D Grubu

Akyazıgücü

Çınarlık Gençlik

Hızırtepe Özen

Taşkısığıspor

Sakarya Kuyudibi

Sarıcalarspor

Sapanca Kurtköy

Çamlıca Belde

Hendek Boğaz

Çaybaşı Fuadiye

Gölkentspor

Geyvespor