Hendek Vadi Emlak
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sakarya İl Başkanlığı tarafından Atatürk Spor Salonunda, "Ülküde birlik, Ülkede beraberlik" gecesi düzenlendi. Spor Salonunu hınca hınç dolduran binlerce ülkücü attıkları sloganlarla salonu inlettiler.

 

Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Samet Şahin ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr.Münir Kutluata,Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP İl Başkanı Levent Bülbül ve yönetimi, MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, MHP İlçe teşkilatları ve yöneticileri, İl-İlçe kadın kolları, Kocaeli -Düzce-Bolu Ocak Başkanları ve yöneticileri, İlçelerde bulunan Ocak Başkanları, yöneticileri, üyeleri ile çok sayıda ülkücü ve onların aileleri katıldı. Şölene ayrıca Sakarya'nın iki ülkücü şehidi olan Adem Tomay ve Halit Çotur'un aileleri de katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan şölenin açılış konuşmasını Sakarya Ocak Başkanı Samet Şahin yaptı. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bir dönemden geçildiğine vurgu yapan Şahin, "AKP iktidarının ülkemizi 11 yılda getirdiği noktaya baktığımız zaman bölünme-parçalanma-teröristlerin kahraman ilan edilmesi, Türklüğün hiçe sayılması gibi bütün değerlerimizi ayaklar altına alan, vatanımıza göz koyanlara kucak açan bir Başbakan var. Biz buradayız ve her zaman dimdik duracağız" dedi. Şahin şölene katılan herkese teşekkür ederken, Ülkücü şehitlerimizi bir kez daha rahmetle andıklarını söyledi. Şahin'in konuşmalarının sona ermesinin ardından MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül kürsüye gelerek coşkulu bir konuşma yaptı.

 

Levent Bülbül konuşmasında,  "Ey büyük Türk Milletinin genç neferleri, yiğit bozkurtlar hepiniz hoş geldiniz. Türk milliyetçileri dün olduğu gibi bugünde varlar, milletin geleceği için ilelebet var olacaktır. 1980'de yağlı urganlara bile eyvallah etmeyen,zindanlarında işkencelere iftihar gözüyle bakan, Türk milliyetçileri selam olsun hepinize" dedi. Bülbül, "Bu Devletin ve milletin bekasını her şeyin üzerinde tutan gençlik var. Biz Türk milletinin içinde bulunduğu bu felaket ortamında gerekirse geçmişte olduğu gibi kan ve can vermeye hazırız. Dimdik ayaktayız. Biz yeri geldi çok büyük haksızlıklarla karşılaştık. Gün geldi tehdit olarak görüldük. Ama hiç alınganlık göstermedik. Çünkü biz mu milletin öz evladı ve aslıyız" dedi.

 

Son olarak ise Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz konuştu. Kılavuz, "Ülkemizde yaşanan gelişmeler herkesin malumudur. Türk Milleti öz vatanında misafir konumuna düşürülmeye çalışılmakta, bu milletin evlatlarının arasına şurada, buradan diye nitelemeler yapılarak nifak tohumları ekme çabası içine girilmiştir. Bu torakların varlığını ve birliğini korumak, bin yıllık kardeşlik harcının bozulmasına engel olacak kurum Ülkü Ocaklarıdır. Ülkü Ocakları Türk milleti için hiçbir şahsi menfaat beklemeden hayal kurabilen ve hayallerini nasıl gerçekleştirebileceğinin yollarını arayan, gece gündüz durmadan samimiyetle çalışabilecek dava arkadaşı hukukunda birbirine inan bir gençlik hazinesine sahiptir" dedi.

 

Konuşmaların sona ermesinin ardından Taş Medreseli Zihni Açba'ya,Ülkücü şehitler Adem Tomay ve Halit Çotur ailelerine plaket verildi. Duygulu anların yaşandığı bu törende tribünler, "Şehidim hakkını helal et bize" sloganları atıldı. Çekiliş yapılarak çeşitli hediyelerin dağıtıldığı gecede, belediye başkan adayları da platforma gelerek birlik ve beraberlik pozu verdiler. Mehteran ekibinin gösterisiyle devam eden gecenin sonunda ise Ali Kınık ve Osman Öztunç sahne aldı. Kınık ve Öztunç Ülkücülere unutulmaz bir gece yaşatırken, Milletvekili Kutluata ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver'in zaman zaman söylenen türkülere eşlik ettiği gözlendi. MHP'liler ve Ülkücüler bu şölenle yerel seçim öncesinde büyük bir moral depoladı.