Hendek İnşaat Tadilat
Hendek’te tecavüze ugrayan kız çocugunun kardeşlerinin yeni okullarına kayıtlarının yapılmadığı yönündeki habere Türk Eğitim-Sen Hendek Şube Başkanı Kutluay Benli tepki gösterdi.

Benli haberin gerçek dışı olduğunu dile getirerek bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız dedi.

Türk Eğitim-Sen Hendek Şube Başkanı olan Kutluay Benli yaptığı açıklamada “Türk Eğitim-Sen Hendek İlçe Temsilciliği olarak 21 Eylül Cuma günü bir Haber Ajansının tüm yerel ve ulusal basına servis ettiği Hendek’te bulunan bir okulumuzun idarecileri hakkında çıkan yanlış ve tamamen asılsız olan bir haberi kınamak ve aşağıdaki hususları kamuoyuyla paylaşmak için bu basın açıklamasını yapıyoruz.İlçemizde geçen yıl yaşanan çok can sıkıcı boyutlarda olan, bir o kadarda eğitim camiamızı derinden üzen vahim bir olay olmuş, öğrencilerimizden birine bazı kişi ve kişiler tarafından tecavüz edilmiştir. Olay adliyeye taşınmış ve yargı süreci başlatılmıştır. Bu üzüntü verici olaya maruz kalan öğrencimiz okulundan mezun olmuş, aynı okulda okuyan kardeşleri de velinin isteği üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığın onayı ile başka bir okula nakledilmiştir. Bu yeni okulda da olaya karışan karşı tarafın ailesiyle, mağdur olan aile arasında kavga çıkmış olay adliyeye ve Milli Eğitim Müdürlüğüne yansımıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz tarafından iki aile ile görüşülerek mağdur ailenin rızası alınarak ilçemizdeki başka bir okula ilgili nakil komisyonu tarafından öğrenciler nakledilmiştir. Bu komisyonda, haberi yapılarak iftiraya ve karalamaya maruz kalan Okul Müdürümüzde bulunmaktadır. Haberin yapıldığı günün sabahı saat 07.10 da öğrenciler okula gelerek sınıflara girmişlerdir. Velide okul idaresi tarafından öğrencilerin kesin kayıtlarının komisyon kararının resmi yazıyla kendilerine ulaştığında yapılacağını bildirmiştir.

Olayın böyle gelişmesine rağmen, veli içinde bulunduğu hassas ve duygusal yapı gereği sanki çocuklarının kaydının yapılmayacağını zannederek öfke ile okuldan çocuklarını da alarak dışarı çıkmış ve hiçbir yetkiliyle görüşmeden olayı basına yansıtmıştır.

Bu muhabirler ve haber ajansı da, olayın iç yüzünü öğrenmeden, elinde hiçbir belge veya kayıt olmadan tamamen yalan yanlış ve asılsız haberi yaparak hemen ulusal basınla paylaşmıştır.Bu üzücü durum karşısında Türk Eğitim-Sen Hendek İlçe temsilciliği olarak, yıllardır yöneticilik görevini en iyi şekilde layıkıyla yerine getiren okul Müdürümüz ve idarecimizin dürüstlüğünden en ufak bir şekilde şüphemiz olmadığını, sorumluluklarını sonuna kadar en ince ayrıntısına kadar yerine getirdiğinden eminiz. Bu, asılsız ve çamur at izi kalsın mantığı ile yapılan haber karşısında Okul Müdürümüz ve idareci arkadaşlarımızın sonuna kadar yanlarında olduğumuzu, her türlü hukuki zeminde haklarını savunacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz.Ayrıca tüm yetkilileri göreve davet ederek çocuklarımızın sırf haber uğruna bu şekilde istismar edilmesine seyirci kalmamalarını talep ediyoruz.Son olarak bu asılsız ve çirkin haberi yapan kişiyi bunu yayınlayan tüm basını başta okul müdürümüzden, eğitim camiasından ve tüm Hendek halkından özür dilemeye, tekzip yayınlamaya davet ediyoruz. Süreci çok yakından takip ettiğimizi gerekli tüm girişimleri yapacağımızı siz sayın kamuoyunun bilmesini sendika yönetim kurulu olarak rica ediyoruz.