Başkan Turgut Babaoğlu tarafından kış şartları ve fırtına düşünülerek verilen talimatlar sonrası, Hendek Belediyesi ekipleri ilçe merkezinde ve bazı mahallelerde ağaç budama işlemi yaptı.

Yapılan yoğun çalışmalar neticesinde olası bir fırtına ve yoğun karda risk oluşturabileceği, yaralanmalara ve maddi zarara sebep olabilecek ağaçlar tek tek budandı.

Yapılan bu işlem neticesinde geçtiğimiz hafta yoğun kar ve sonrasında gelen şiddetli lodosta Hendek’te dal kopmalarında her hangi olumsuz olmadı.

Babaoğlu’na teşekkür

Birçok ilçeden gelen dal kopma, ağaç devrilmesi haberleri ardı arkasına Hendek’te bu yıl yaşanabilecek bu risklerin öngörülerek ağaç budaması ile önüne geçilmesi vatandaşın beğenisini kazandı. Vatandaşlar Başkan Turgut Babaoğlu’na teşekkür etti

Ağaç budaması çalışmaları yapılırken bazı kesimlerden gelen eleştirilerin haksız olduğu, yapılan çalışmalarında ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı.

Yakın zamanda ve Babaoğlu döneminde yapılan ağaç budama işlemlerinin doğru olduğunda gün yüzüne çıktı.

Bu arada ilçe merkezinde vatandaşların özel mülkleri içinde birkaç çürümüş ağacın devrilmesi sonucu maddi-manevi zararın meydana gelmemesi sevindirdi.