2018 yılında toplamda 16.520.000,00 TL’lik yatırım ile Belediye tarihinin en yüksek yatırım hedefi Müdürlükleri aracılığı ile gerçekleştirilmesi hedeflenirken, devam eden ve yıl içinde başlanması planlanan sosyal projeleri ile de ilçe halkının yaşamına dokunacak.

Toplam yatırımın %50’ine gelen kısmı ulaşıma ayrılırken, 30 km yol asfaltlamayı, 14 km yol açmayı, 65.000 m2 kilitli parke yol yapmayı ve 175 km’lik yol ağında ise bakım onarım yapmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda yeni yaya yollarının engellilere uyumlu olacak şekilde yapmaya devam edilecek.

Hendek Belediyesi’nin sorumluluğu çerçevesinde alt yapı yatırım olarak 4 km yeni yağmur suyu kanalı yapımı da 2018 yatırım programında yer alıyor. Yeni yağmur suyu kanalları ile birlikte çok yağış alan bölgelerdeki hem toprak kayması hem de yolların zarar görmesi azami ölçüde engellenecek.

Hendek Belediyesi 2018 yılında başlayacağı ilçenin sağlıklı ve güvenli bir şekilde sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve ayrıca sosyal donatılarında yer alacağı iki yeni pazar yeri projesini de hayata geçiriyor. İhalesi tamamlanan Yeşilyurt Pazaryeri ve Çamlıca Pazaryeri’nin de 2018 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Hendek Belediyesi park yapımına hız kesmeden 2018 yılında da devam edecek. Hem çocukların eğlence kaynağı olan çocuk oyun parklarının yapımına hem de her kesimden takdir gören ve kullanılan fitness parklardan toplam 15 adet yapımı hedeflenmekte. İlçenin aktif yeşil alan miktarı da bu çerçevede artırılırken ağaç ve çiçek dikimi de yine 2018 yılında da devam edecek. 140 parkın ve aktif yeşil alanların bakım onarımını da eklediğimizde çevre yönetimine Hendek Belediyesi 1.200.000,00 TL yatırım hedeflemektedir.

İlçenin gelişiminde önemli bir yol oynayan ve referans olan imar yönetimi kapsamında eski 18. Madde uygulamaları revize edilirken yeni alanların da imar planları için vatandaş taleplerini dikkate alarak yapılması için 1.650.000 TL tutarında yatırım hedeflenmekte.

İlçe halkının büyük ilgi gösterdiği Yöresel Ev Mimari Projelerle Hendek Belediyesi 2018 yılında da ilçe halkının yanında olmayı sürdürecek.

2018 yılında Yatırım Programında sadece alt yapı yatırımları yer almıyor. Sosyal hizmetler de büyük paya sahip. 2017 yılında başlamış olduğumuz Hoş geldin Bebek, 2015 yılından beri sürdürdüğümüz Evde Temizlik Hizmetleri gibi sosyal odaklı hizmetlerle ihtiyaç sahibi vatandaşlarına her koşulda yardım etmeyi sürdürecek. Bunun yanında 2018 yılında başlayacağımız yeni sosyal projeler ile sosyal hizmetlerimiz çeşitlenerek devam edecek.

Hendek Belediyesi ayrıca istihdamın nitelikli bir şekilde sürdürülebilmesi için BELİŞ aracılığı ile eğitimlere vermeye devam ederken, HESMEK aracılığı ile de Meslek Edindirme Kursları açacak. 2018 yılında 16 ayrı kurs açması planlanmakta.

Hendek Belediyesi 2018 yılında dar gelirli vatandaşlar için konut yapımını da gerçekleştirecek.

Nuriye ve Bayraktepe Mahallelerini kapsayan Uludere 3. Etap Rekreasyon çalışması da 2018 yılında start alacak.

İlçedeki etkinlikler, tiyatro ve sinema gösteri ile sosyo-kültürel yaşama dair faaliyetler gibi ilçe halkının sosyo-kültürel gelişimine uygun seminerler de yine 2018 yılı yatırım programı kapsamında yapılmaya devam edecek.

Kamuoyunun bilgisine sunulur