Yenikent- Korucuk yolunda yolcu taşımacılığı yapan 54 J ...Plakalı halk otobüsünün arka camına yapıştırılan Türk Bayrağı perişan bir halde. Bayrağın her yeri yırtık ve eksoz dumanından al rengi adeta siyahlaşmış durumda.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü Yetkilileri bu rezaleti görmüyor mu diyerek tepkilerini dile getiren Vatandaşlar Korucuk yolunda hız kontrolü yapan trafik ekipleri halk otobüsündeki bayrağa saygısızlığı görmüyorlar mı? Yetkililer, bir an önce Sakarya Büyükşehir Belediyesi halk otobüsündeki yırtık bayrak için gerekeni yapmalıdır” diyerek yetkililere seslendiler.

Türk Bayrağı, vatanla millet sevgimizi bütünleyen bir gönül perdesidir. Türk milleti için vatan ne kadar önemliyse bayrakta en az o kadar önemlidir. Türk Milleti vatanı kutsal bildiği gibi bayrağını da kutsal bilir. Türk Bayrağı, Türk Milletinin hürriyet sembolüdür.

“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanın da olsa hürmet lazımdır”… Mustafa Kemal Atatürk.

Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Türk Bayrağının nasıl ve nerelerde kullanılacağı çıkartılan Bayrak Kanunuyla belirtilmiştir.